نماینده مجلس ترکیه : ترکیه و ایران قدرتهای جدید اقتصادی و سیاسی جهان خواهند بود

نماینده مجلس ترکیه : ترکیه و ایران قدرتهای جدید اقتصادی و سیاسی جهان خواهند بود
محمد آیدین نماینده شهر آیدین از حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس ملی ترکیه گفت : ایران و ترکیه و چند کشور دیگر قدرتهای جدید اقتصادی و سیاسی جهان در آینده نزدیک خواهند بود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه روز شنبه با انتشار اطلاعیه ای پیش بینی کرد که اقتصاد چین در سال 2030 میلادی از آمریکا پیش خواهد افتاد و کشورهایی همچون ، ترکیه ، ایران ، مکزیک ، آفریقای جنوبی، اندونزی و مصر قدرت سیاسی شان به موازات قدرت اقتصادی این کشورها افزایش خواهد یافت.


وی می نویسد: سوق داده شدن قدرت به سوی کشورهای در حال توسعه به علت بروز بحران اقتصادی در جهان موجب سقوط صاحبان قدرتهای جهانی می شود.


آیدین می نویسد: کشورهایی که در آستانه از دست دادن قدرت اقتصادی خود هستند، به موازات آن قدرت سیاسی و اقتدار جهانی خود را نیز از دست خواهند داد و به همین علت به کشورهای در حال توسعه اعلان جنگ داده اند.


آیدین گفت: این قدرتها که از قرن هفدهم در جهان حاکم هستند بازندگان قدرت در قرن بیست و یکم خواهند بود و قدرت اقتصادی شان رو به اضمحلال و قدرت توسعه شان از دست خواهد رفت.


نماینده مجلس ملی ترکیه می نویسد: بحران اقتصادی جهان که پس از سال 2006 میلادی آغاز شده است، بر خلاف تصویر ارایه شده تنها بحران مالی و مسکن در کشورهای صاحب قدرت اقتصادی نیست بلکه نشان دهنده پایان قدرت آنهاست و حتی این قدرتهای اقتصادی جهانی نمی توانند یک گام پیش گذارند.


وی با اشاره به دسیسه های قدرت های جهانی در کشورهای در حال توسعه می نویسد: دسیسه های قدرتهای حاکم جهانی در کشورهایی که در جریان بحران اقتصادی رشد کرده اند برای عدالت و آزادی و یا رفاه اقتصادی نیست، بلکه هدف آنها به زانو درآوردن کشورهای در حال توسعه برای ادامه سلطه شان و از دست ندادن قدرتشان است.

۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP