رئیس سازمان امور اقتصادی استان همدان خبرداد: جذب 23 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان در سال 1391

رئیس سازمان امور اقتصادی استان همدان خبرداد: جذب   23 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان همدان در سال 1391
ابوالفضل عباسچیان رئیس سازمان اموراقتصادی ودارایی استان همدان از جذب بالغ بر 23 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در طی سال گذشته در این استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران و به نقل از گزارش دریافتی،ابولفضل عباسچیان گفت: با ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری در استان فرصت های سرمایه گذاری وظرفیت هاو پتانسیل های بالقوه استان شناسایی شده است.


وی در ادامه با اشاره به روابط اقتصادی خارجی این استان با سایر کشورهای جهان ،افزود:این استان با برگزاری جلساتی با سفرای کشورهای چین ،ترکیه و غیره  سعی کرده است توانمندیهای استان را به سرمایه گذاران خارجی معرفی و با انعقاد قراردادنامه‌هایی در قالب تفاهم‌نامه تجاری و سرمایه گذاری موجب رونق اقتصادی این استان  فراهم گردد.


اقدامات مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی


عباسچیان با اشاره به اقدامات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی، افزود:با ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری فرصت های سرمایه گذاری وظرفیت هاو پتانسیل های بالقوه استان شناسایی گردیدو این توانمندی ها به سرمایه گذاران خارجی و داخلی شرکت در همایش های سرمایه گذاری معرفی و در اختیار آنها قرار گرفت.


وی در ادامه تصریح کرد:ارائه پروژه های سرمایه گذاری استان همدان در بخش کشاورزی به مخاطبان بین المللی  جهت جذب سرمایه گذاری خارجی، حمایت و رفع موانع ومشکلات فراروی سرمایه گذاران ،درج اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری صنایع کوچک و تهیه  88 فرصت سرمایه گذاری استان در سایت مرکز، تبلیغ و اطلاع رسانی از فرصت های سرمایه گذاری در استان  از طریق مطبوعات و درج فایل قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به 11 زبان در سایت مرکز خدمات استان همدان وتهیه لوح فشرده و چاپ بروشور به منظور آشنایی با قوانین و مقررات سرمایه گذاری در استان نظیر قانون و تشویق حمایت از سرمایه گذارن به زبان های انگلیسی و فارسی از جمله  دیگر اقدامات استان در طی سال گذشته است.


مهمترین طرح سرمایه گذاری خارجی استان


به گفته این مقام مسئول از مهمترین طرح های سرمایه گذاری خارجی استان از حیت شاخص های اقتصادی ،رقم سرمایه گذاری،اشتغال،صادرات، انتقال تکنولوژی مجتمع فولاد ویان می باشد این مجتمع با ظرفیت سالانه 550 هزار تن شمش فولاد به بهره برداری رسیده است .


رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان همدان در عین حال خاطر نشان کرد:در این پروژه 512 نفر بطور مستقیم و بیش از 500 نفر بطور غیرمستقیم مشغول به کار می باشند.و همچنین این مجتمع طرح توسعه تولید نورد نیز با ظرفیت 300 هزار تن میلگرد را با اشتغالزایی 400 نفر بطور مستقیم در دست اقدام دارد.


برنامه های استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی


عباسچیان، با اشاره به برخی از برنامه های جذب سرمایه گذاری خارجی استان در سال جاری،تصریح کرد :در صدد هستیم با فعال سازی پنجره واحد سرمایه  گذاری استان و پیگیری کلیه امور مرتبط با پروژه های سرمایه گذاری خارجی از طریق نمایندگان تام الاختیار مستقر در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، تسهیل در روند اخذ صدور مجوزها ، پیگیری صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری های خارجی غیر پوششی استان و  بازدید از طرح ها و پروژه های سرمایه گذاران به منظور پیگیری رفع موانع و مشکلات آنها ازطریق پنجره واحد سرمایه گذاری استان ،روند سرمایه گذاری خارجی را سرعت بخشیم.


 وی درپایان اظهار امیدواری کرد،با برگزاری کارگاه آموزشی روشهای تأمین مالی بین المللی و مسایل مرتبط به منظور آشنایی فعالان اقتصادی، مسئولان و کارشناسان دستگاههای اجرایی مرتبط به موضوع سرمایه گذاری در استان ،تبلیغ و اطلاع رسانی وحضور فعال در همایشهای مرتبط به منظور معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توانمندیهای استان شاهد توسعه اقتصادی در استان باشیم.
 

۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP