بانک مرکزی اعلام کرد :پرداخت 28 میلیارد دلار تسهیلات خارجی برای 57 طرح عمرانی

بانک مرکزی اعلام کرد :پرداخت 28 میلیارد دلار تسهیلات خارجی برای 57 طرح عمرانی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از فارس , بانک مرکزی اعلام کرد: برای تأمین مالی 57 طرح عمرانی 28 میلیارد دلار از منابع خارجی طی دو سال اخیر تسهیلات پرداخت شده است.
به ‌گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از ‌روابط‌ عمومی ‌بانک‌ مرکزی‌، این ‌‌‌بانک ‌در سال‌های ‌اخیر با وجود محدودیت‌های اعمال شده بر کشور به استناد مفاد بندهای مندرج در قوانین برنامه پنجم توسعه و قوانین بودجه سنواتی، نسبت به فراهم نمودن خطوط اعتباری از منابع خارجی برای تأمین مالی طرح های عمرانی اقدام و در این راستا زمینه ارائه تسهیلات کرده است.

این تسهیلات برای 57 طرح عمرانی و زیربنایی (دولتی و خصوصی) مربوط به وزارتخانه‌های ‌راه و شهرسازی، نفت، نیرو، صنعت و معدن و تجارت، جمعاً به مبلغ 28 میلیارد دلار فراهم شده است.

از میان این طرح‌ها که تأمین مالی تعدادی از آنها در دو سال اخیر عملیاتی شده، 12 طرح جمعاً به مبلغ 5.89 میلیارد دلار در 3 ماهه اول سال 1392 به مرحله تصویب نهایی رسیده‌اند.
۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP