در دیدار با رییس سازمان سرمایه‌گذاریهای خارجی مطرح شد:درخواست وزیر اقتصاد قطر برای سرمایه گذاری در ایران

در دیدار با رییس سازمان سرمایه‌گذاریهای خارجی مطرح شد:درخواست وزیر اقتصاد قطر برای سرمایه گذاری در ایران
وزیر اقتصاد قطر در دیدار با معاون وزیر اقتصاد کشورمان حضور سرمایه گذاران قطری را در حوزه های مخابرات ، گردشگری ، بانک و فولاد خواستار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، بهروز علیشیری  معاون وزیر اقتصاد در دیدار با وزیر اقتصاد قطر با بیان اینکه راه‌های گسترش همکاری اقتصادی و تجاری  دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، اظهار داشت : توجه به اینکه موافقتنامه های مالیات و گمرک فی مابین دو کشور  امضا شده بود ،در این دیدار برای اجرایی شدن موافقتنامه های مالیات و گمرک تأکید شد.
وی افزود :  در این دیدار ارتقای روابط اقتصادی و تجاری دو کشور و همچنین استفاده از ظرفیت های بانک توسعه صادرات ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران مورد تأکید قرار گرفت.
رییس کل سازمان سرمایه گذاری کشورمان با اشاره به روند  خصوصی سازی درکشورمان خاطرنشان کرد : مقرر شد فرصتهای سرمایه گذاری ایران در همایش سرمایه گذاری قطر، به سرمایه‎گذاران فعال این کشور معرفی و ارائه شود.
یوسف حسین کمال وزیر اقتصاد قطر نیز در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از پیشنهادات رییس کل سازمان سرمایه گذاری، ابراز امیدواری کرد که سرمایه گذاران قطری بتوانند در بخشهای بانک، فولاد و مخابرات  کشورمان سرمایه گذاری کنند.


تا سیس بانک قطر در ایران


یوسف حسین کمال تأسیس بانک قطر در ایران و همکاری همه جانبه را در این خصوص خواستار شد.
لازم به ذکر است شرکت Qtel قطر که یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی خاورمیانه می باشد  نیز جهت سرمایه گذاری در کشورمان  اعلام آمادگی نمود.


دیدار رییس کل سازمان سرمایه گذاری با رییس سازمان گردشگری قطر


همچنین در دیدار بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد کشورمان با احمد النعیمی رییس سازمان گردشگری و شرکت نمایشگاهی قطر ، فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. علیشیری از پیشنهاد ایجاد شرکت سرمایه گذاری مشترک با طرفین شرکتهای گردشگری ایران و قطر خبر داد و گفت: سرمایه گذاران قطری ابراز تمایل نمودند تا برای بررسی فرصتهای سرمایه گذاری در بخش گردشگری از ایران بازدید نمایند.
 وی با بیان اینکه ایران، ظرفیتهای سرمایه گذاری سود آوری در بخش گردشگری دارد، افزود: فرصت های سرمایه گذاری در مجتمع های تفریحی و توریستی ،هتل سازی، تله باس تهران _شمال، از جمله موضوعات مورد گفت و گو با احمد النعیمی بود.
 رییس کل سازمان سرمایه گذاری کشورمان یاد آور شد: براساس توافق انجام شده میان طرفین قرار است نمایشگاهی از محصولات صنعتی، کشاورزی کشورمان در قطر برگزار شود .
همچنین احمد النعیمی رییس سازمان گردشگری و شرکت نمایشگاهی قطر از پیشنهادات ایران استقبال کردو   خواستار ارتقای روابط اقتصادی  تهران -دوحه و سرمایه گذاری در کلیه بخش ها به ویژه گردشگری  شد.
علیشیری  همچنین از احمد النعیمی رییس سازمان گردشگری و شرکت نمایشگاهی قطر جهت عزیمت به ایران، دعوت نمود.

۱۶ شهریور ۱۳۸۸ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP