سازمان ملل: برای کاهش خطرات بلایای طبیعی در اقتصاد، بخش خصوصی باید وارد عمل شود

سازمان ملل: برای کاهش خطرات بلایای طبیعی در اقتصاد، بخش خصوصی باید وارد عمل شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا ،سازمان ملل متحد امروز ضمن این هشدار که خسارت های اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی از کنترل خارج شده است از جامعه جهانی تجاری خواست تا با سرمایه گذاری در زمینه مدیریت خطرات بلایای طبیعی از خسارات بیشتر پیشگیری کند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش اخیر ارزیابی جهانی که توسط دفتر کاهش خطرات بلایای طبیعی وابسته سازمان ملل متحد منتشر شد، گفت: علاوه بر اینکه حکومت ها در قبال کاهش خطرات بلایای طبیعی مسوول هستند، بخش خصوصی نیز که حدود ۷۰ تا ۸۵ درصد سرمایه گذاری های جهانی در بخش های مسکن، صنعت و زیرساخت های اساسی را در دست دارد باید در این امر مشارکت فعال داشته باشد.


این گزارش که مشاغل از دست رفته در اثر بلایای طبیعی در ۵۶ کشور را بررسی کرده است، نشان می دهد که به رغم اینکه مشاغلی که مستقیماً در اثر سیل، زلزله و خشکسالی از بین رفته اند، نادیده گرفته می شوند حدود دو و نیم تریلیون دلار خسارت برجای گذاشته اند.


بان کی مون اظهار کرد: تنها راه مقابله با این مساله مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری بانک ها و شرکت های بیمه است.


این گزارش می گوید: اقتصاد فاجعه زده از سونامی و زلزله ژاپن تا سیل در تایلند و طوفان سندی در آمریکا به وضوح نشان می دهد که وسعت این خطر تا چه حد است.


این گزارش با تاکید بر این که سه مدل رایج تجاری دنیا یعنی توسعه شهری، صنعت کشاوزی و توریسم ساحلی هر سه از بلایای طبیعی ضربه خورده اند، بخش خصوصی و دولت ها را به بهبود استراتژی های مدیریتی برای کنترل این معضل فراخواند. 

۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP