برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری پتروشیمی در ماهشهر

برگزاری همایش  بین المللی فرصت های سرمایه گذاری پتروشیمی در ماهشهر
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی ایران گفت: جذب اصولی سرمایه گذار خارجی مستلزم تدوین قوانین کارآمد و حذف قوانین دست و پاگیر است که در این زمینه پیش نویس مورد نیاز تهیه و تقدیم وزیر نفت شده است.


ابوالفضل کوده ای روز سه شنبه درهمایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در ماهشهر افزود: براساس هدف گذاری اقتصادی در برنامه پنجم توسعه کشور، با فرض رشد ۲.۴ درصد، نزدیک به ۴۰۰میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم که با توجه به محدودیت طبیعی و اقتصادی در هر کشوری بخشی از منابع لازم را می توان از منابع داخلی تامین کرد.


وی گفت: برای دسترسی به سایر منابع لازم و تحقق اهداف مورد نظر نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی هستیم.


کوده ای یادآورشد: در اجرای طرح ها و پروژه ها ، شیوه های متعددی مطرح است که آن ها را می توان، به دو بخش تامین منابع داخلی و خارجی تقسیم کرد.


وی خاطرنشان کرد: برای جذب اصولی سرمایه گذاری، علاوه بر شناخت فرصت های سرمایه گذاری باید شاخص های اقتصادی و راهکارهای کارآمد لحاظ شود.


وی گفت:حضور سرمایه گذاران، مشارکت بنگاه های اقتصادی و مشارکت دولت از عمده عوامل موثر در تامین منابع مالی مورد نیاز در این راستا است.


وی ، هدف اصلی از برگزاری همایش بین المللی صنایع تکمیلی پتروشمی در ماهشهر را معرفی فرصت ها برای جذب سرمایه گذاری و تامین منابع مالی پروژه های این بخش ذکر کرد.


دومین همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی روز سه شنبه در تالار آفرینش سایت شماره یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر آغاز به کار کرد.


دبیر این همایش در آیین آغاز به کار این همایش بین المللی، تبیین استراتژی توسعه صنایع پتروشیمی با تاکید بر منویات رهبر معظم انقلاب در چارچوب جلوگیری از خام فروشی و ایجاد زمینه های لازم برای توسعه صنایع پایین دستی آن را عمده هدف از برگزاری همایش عنوان کرد.


محمد زیار اظهار کرد: در این همایش پنل هایی با محوریت ارایه فرصت های کسب و کار، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه با رویکرد توسعه خوزستان، معرفی امکانات منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، ارایه راهکارهای پشتیبانی و روش ها و زمینه های جذب سرمایه گذاری برقرار می شود.


در این همایش دو روزه، ۴۵۰ نفر از حدود ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی ازجمله سرمایه گذارانی از کشورهای کره، ترکیه، اکراین و افغانستان حضور دارند. 

۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۲۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP