کتابهای منتشره توسط سازمان سرمایه گذاری در حوزه های تامین منابع مالی بین المللی

کتابهای منتشره توسط سازمان سرمایه گذاری در حوزه های تامین منابع مالی بین المللی
مجموعه مقالات تامین منابع مالی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، این سازمان در طی سالهای اخیر تلاشهای مضاعفی را برای معرفی ابزارهای جدید تامین مالی خارجی کشور برای متقاضیان تامین منابع مالی خارجی شامل بنگاههای بخش دولتی که متولی طرحهای توسعه زیر بنایی کشور هستند و همچنین بنگاههای بخش خصوصی نموده است. مجموعه مقالات کتاب حاضر برگرفته و به نوعی گردآوری مطالب و موضوعات ارایه شده نه تنها اطلاعات تخصصی و ادبیات حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری خارجی را فراهم می سازد ،بلکه رویه ها و گردش کارهای موجود و موارد کاربردی و اجرایی حوزه تامین مالی خارجی را در ایران به رشته تحریر در آورده است
کتاب پرسش ها و پاسخ های سرمایه گذاران خارجی در جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ،یکی از  متغیرهای مهم در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور، شناساندن و اطلاع رسانی مناسب و کارآمد  در خصوص  مفاهیم ، فرایندها ، روشها و الزامات قانونی و مقرراتی مرتبط با  سرمایه گذاری خارجی می باشد.
بر این اساس  درتهیه کتاب " پرسش ها و پاسخ های سرمایه گذاران خارجی در جمهوری اسلامی ایران " که به صورت پرسش و پاسخ و به زبانی ساده و روان می باشد، تلاش شده است تا با استفاده از تجارب چندین ساله کشورمان در جذب سرمایه های خارجی، عمده ترین مسائل ، ابهامات و سوالات فراروی سرمایه‌گذاران خارجی و اشخاص ذیربط داخلی پاسخ داده شود. اطلاعات ارائه شده در این  کتاب در  بخش‌های مختلف مربوط به سرمایه گذاری خارجی شامل اطلاعات عمومی،  سرمایه خارجی،  انتقالات ارزی، مسائل مالیاتی،  تسهیلات ورود و اقامت  سرمایه‌گذاران خارجی و بخش  صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است.

کتاب راهنمای تشویق سرمایه گذاری برای دیپلمات ها


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،هدف تدوین کتاب " راهنمای تشویق سرمایه گذاری برای دیپلمات ها" ، تلاش مجددی برای نحوه ورود و حضور در بازارهای رقابتی بین المللی برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است. پیام اصلی و مهم این کتاب این است که دیپلماتها نیز می‌توانند و باید در تشویق و جذب سرمایه‌گذاری خارجی نقش داشته باشند .
بر اساس این گزارش ،در نبود دفاتر خارج از کشور برای تشویق و جذب سرمایه‌گذاری، نقش دیپلماتها و رایزنان اقتصادی و تجاری اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. کتاب حاضر حاوی مسائل کلی و مقدماتی و در عین حال مهم در خصوص تشویق و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و نقش دیپلماتها در این خصوص است. نکته مهم تر آن است که مستندات و جهت گیریهای کتاب حاضر، نتیجه تجربیات یکی از تخصصی‌ترین نهادهای بین‌ المللی در عرصه سرمایه گذاری خارجی است. این مجموعه بر پایه تجربیات و آموخته‌های فعالیت‌های آنکتاد است که در راستای ظرفیت سازی و نهاد سازی در کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای در حال گذار است. این کتاب در عین حال به تعریف فرایندها و اهمیت کار سرمایه‌گذاران خارجی می پردازد. همچنین تلاش شده است تا امکانات، ظرفیتها و رویه های موجود و قابل عرضه و قابل بهره‌برداری توسط دیپلماتها تشریح گردد. به عبارتی دیگر مجموعه امکاناتی که در سطح سازمان سرمایه‌گذاری یا مراکز خدمات سرمایه‌گذاری استانها وجود دارد و می توان از آنها برای حضور موفق تر در سطح بین المللی استفاده نمود ، معرفی شده است.

کتاب هشت سال تلاش
       به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،این سازمان  با هدف مستند سازی نتیجه تلاش ها و اقدامات سازمان در هشت سال گذشته (دولت های نهم و دهم) و فراهم سازی زمینه بهره گیری از دستاوردها و ماحصل فعالیت های سازمان در بررسی ها و ارزیابی های آتی، اقدام به تهیه، تدوین و انتشار کتاب هشت سال تلاش نموده است.
       بر اساس این گزارش ،این کتاب در چهار بخش به تشریح فعالیت ها و اقدامات سازمان سرمایه گذاری در حوزه های سرمایه گذاری خارجی مشتمل بر تشویق، جلب ، حمایت، پیگیری و اصلاح روند، بخش تامین مالی بین المللی با تکیه بر گروه بانک توسعه اسلامی و بانک جهانی، بحش توسعه همکاری های بین المللی با تاکید بر روابط دو جانبه و چند جانبه و بخش پشتیبانی، مالی و اداری با تکیه بر تشکیلات و روش‌ها، فناوری اطلاعات و روابط عمومی، پرداخت است.
      در این کتاب سعـــی شده است کلیه فعالیت ها و اقدامات حتی المقدور به صورت آمار و ارقام ارایه گردد.
       در این کتاب علاوه بر تشریح اقدامات و فعالیت ها در پایان هر بخش،به بیان مشکلات و تنگناهای فرارو در عدم تحقق برخی از اهداف و توصیه ها و پیشنهادهایی پرداخته است.


۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP