ضرورت کاهش فرایندهای اداری واگذاری انشعاب برق به واحدهای صنعتی و تجاری/ بخش اول

ضرورت کاهش فرایندهای اداری واگذاری انشعاب برق به واحدهای صنعتی و تجاری/ بخش اول
دسترسی آسان و سریع به انرژی الکتریکی یکی از مهمترین ابزارهای توسعه فعالیتهای اقتصادی و صنعتی در هر کشور است. مدیران ارشد کشورها در تلاشند تا با بهره¬گیری از منابع مختلف ظرفیت تولید انرژی الکتریکی را در کشور خود افزایش داده و از این طریق امکان ایجاد و توسعه فعالیت-های مختلف در بخش¬های مختلف اقتصادی را فراهم آورند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی ایران و به استناد گزارش تهیه شده توسط دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، ارزیابی بانک جهانی از فرایندهای اداری واگذاری انشعاب برق به واحدهای صنعتی و تجاری در شهر تهران بیانگر آن است که دستگاه¬های ذیربط نسبت به رقبای جهانی و منطقه¬ای دارای  فرایندهای بیشتر و مدت زمان طولانی¬تری را برای ارائه خدمات به  متقاضیان  برقراری انشعاب تجاری/ صنعتی هستند.
شایان ذکر است ،بر اساس گزارش 2013 انجام کسب و کار بانک جهانی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اطلاعات سال 1391 برای برقراری یک انشعاب 140 کیلوولت آمپر به یک ساختمان تجاری و با فاصله حدود 150 متر از انشعاب اصلی در شهر تهران، متقاضی باید هفت بار به نهادهای اجرایی مراجعه نموده، حدود 800 میلیون ریال هزینه کند و برای اتصال به شبکه سراسری نزدیک به 150 روز انتظار بکشد.
با توجه به موارد فوق، ادغام یا کاهش تعداد دفعات مراجعه متقاضیان و همچنین کاهش مدت زمان مورد نیاز از طرف دستگاه¬های اجرایی ضروری است.

دانلود

 

۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP