رئیس فراکسیون سرمایه‌گذاری مجلس خبر داد :فصل جدید مناسبات ایران و ایتالیا در حوزه همکاری‌های اقتصادی

رئیس فراکسیون سرمایه‌گذاری مجلس خبر داد :فصل جدید مناسبات ایران و ایتالیا در حوزه همکاری‌های اقتصادی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،رئیس فراکسیون سرمایه‌گذاری مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ما در روزهای گذشته در دیداری که با گروه دوستی پارلمان ایتالیا داشتیم تلاش کردیم تا فصل جدید مناسبات ایران و ایتالیا را در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.


جلیل جعفری بنه‌خلخال در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه زمینه‌های همکاری ایران و ایتالیا محدود بوده این نشست مقدمات آغاز همکاری‌های لازم را فراهم کرده تا فصل جدیدی در مناسبات ایران و ایتالیا آغاز شود.


وی عنوان کرد: با توجه به اینکه هزینه‌های درمان، دندان‌‍پزشکی و جراحی‌ها در ایتالیا گران است در این نشست به بررسی‌ راهکارهای همکاری فی ما بین برای احداث بیمارستان‌های فوق تخصصی ایران و ایتالیا پرداختیم که این امر مورد توافق طرفین قرار گرفت.


عضو گروه دوستی پارلمان‌های ایران و اروپا افزود: مقرر شده است یک بیمارستان فوق تخصصی در ایران و بیمارستانی مشابه در ایتالیا احداث شود و نیروهای انسانی مورد نیاز به ویژه پزشکان متخصص از کشورمان اعزام شوند تا در این بیمارستان فوق تخصصی ارائه خدمات کنند.


جعفری بنه‌خلخال ادامه داد: ‌بنده به عنوان رئیس فراکسیون سرمایه‌گذاری مجلس مسئولیت شکل‌گیری این همکاری را عهده‌دار شدم و در دو بیمارستان مطرح شده نیز نیروهای متخصص هم استانی در اولویت جذب قرار دارند.


وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه آغاز مناسبات جدید در این کشور از این مسیر فراهم شده است موافقت لازم در زمینه همکاری‌های صنعتی و ورود بخش خصوصی دو کشور و فعال‌سازی این بخش قابل تحقق است و می‌توان در این زمینه امیدواری بسیاری داشت.


نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌قطعاً با روی کار آمدن دولت جدید و شیوه اعتدالی انتظار می‌رود فصل نوینی از ارتباطات و تعاملات کشورمان با کشورهای اروپایی که اغلب به برقراری و استمرار ارتباط مایل هستند فراهم شده و این زمینه بستر رفع تهدیدها و ترفندهای نظام استکباری را در حوزه تحریم اقتصادی فراهم آورد.


مسئولان برای فعال‌سازی واحدهای تعطیل شده پیشقدم شوند


جعفری بنه خلخال در بخش دیگری از گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اذعان داشت: با توجه به اینکه شغل بسیاری از مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر کشاورزی،‌ دامپروری و باغداری است استقرار برخی کارخانه‌ها و فعال‌سازی واحدهای تعطیل شده مرتبط بسیار ضروری به نظر می‌رسد.


وی خاطرنشان کرد: توجه به صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات لبنی و سردرختی نیز به همراه تهیه خوراک دام و طیور باید از اولویت‌های مهم در خلخال و کوثر باشد که ظرفیت و زمینه‌های لازم برای این بخش از صنعت ضروری است که به رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی منجر شده که بخش خصوصی می‌تواند در این فرایند بسیار مطلوب عمل کرده و این امر برای آنها راهگشا باشد.


رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با عنایت به اینکه تنها کارخانه تولید دام و طیور خلخال سال‌هاست تعطیل شده است از صاحبان کارخانه دعوت می‌کنیم با فعال‌سازی مجدد آن گامی در تولید و ایجاد اشتغال بردارند و از مسئولان نیز انتظار می‌رود با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم یا دعوت از یک سرمایه‌گذار مشارکتی در فعال‌سازی کارخانه یاد شده اقدام کنند.


جعفری بنه‌خلخال در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: سایر واحدهای تعطیل شده خلخال و کوثر نیز نیاز به حمایت و مساعدت‌های لازم مسئولان دارد تا مجدداً رونق اقتصادی را در منطقه شاهد باشیم که این در فرایند تولید و اشتغالزایی موثر است و بستر جهاد اقتصادی مورد نظر مقام معظم رهبری را نیز فراهم می‌آورد.

  

۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۴:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP