تحریمها شکسته می شوند /هجوم سرمایه گذاران خارجی به فرصت های سرمایه گذاری در استانهای ایران

تحریمها شکسته می شوند /هجوم سرمایه گذاران خارجی به فرصت های سرمایه گذاری در استانهای ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از شبکه ایران،تمایل کشورهای دنیا برای ارتباط و سرمایه گذاری با ایران و تقاضای جهانی نسبت به کالاها و خدمات علمی ایران، همزمان با تحولات و جنگهای خاورمیانه، ایران را به جزیره ای امن در خاورمیانه برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.


چندی است کشور ما ایران از تحریمها در رنج است. تحریمها یی که نظام سلطه ظالمانه به ملت ما تحمیل کرده است.


ملتی که خواسته برحقش انرژی صلح آمیز هسته ایی است.


ملتی که می خواهد با گفتمان صلح و عدالت جویی قله های رفیع علم را بپیماید. ملتی که در طول تاریخ همواره دانسته ها یش را سخاوتمندانه در اختیار بشریت قرار داده و همین حالا هم غرب با همه پیشرفت تکنولوژیکی اش وام دار علم و دانش ایران و ایرانی است. در کدام زمینه از علم می توان سخن گفت که پایه واساس آن از دانشمندان این کشور نبوده باشد؛ ریاضیات( خوارزمی)، نجوم ( جمشید کاشانی) ، شیمی( زکریای رازی) طب و پزشکی( ابوعلی سینا) و...


و حالا هم می خواهیم پیشتاز باشیم و دانشمندان کشور ما نشان داده اند در همه زمینه ها در حال پیمودن قله های رفیع علم هستند.


ایران در دنیا از نظر تولید علم رتبه 15 و در علم نانو دارای رتبه هشتم جهانی است.


و جلوی این رودخانه خروشان را کسی نمی تواند بگیرد.حتی تحریمها !


معادلات و مبالدلاتی که در چند روز اخیر اتفاق افتاده نشان از افق روشنی دارد که درخشش آن ابر تیره تحریمها را کنار خواهد زد:


سفیر ژاپن در راستای همایش بین المللی سرمایه گذاری تبریز: درپی گسترش روابط با ایران هستیم .(15/4/92)


حضور 35 کشور در چهارمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آذربایجان شرقی( 13/4/92)
معاون وزیر توسعه ترکیه خواستار ایجاد و راه اندازی شهرک صنعتی تجاری مشترک مرزی با ایران با هدف توسعه همکاری های اقتصادی تهران - آنکارا شد.ایران با ترکیه بالای 10 میلیلارد دلار روابط مشتر ک تجاری دارد و هدف گذاری شده تا 20 میلیلارد افزایش یابد (14/4/92)

 شوو سرپرست هیات سرمایه‌گذاری چین خواستار همکاری‌های اقتصادی آذربایجان‌شرقی و استان هوبی چین در زمینه توسعه نیروگاه ها و پتروشیمی شد.(14/4/92)


صادرات خوزستان به عراق از 140 میلیون دلار در سال 86 به یک میلیارد دلار رسیده و سالانه بالای 100 میلیون دلار به آن اضافه می‌شود. (12/4/92)


حضور سرمایه گذاران خارجی در همایش بین المللی پتروشیمی ماهشهر(12/4/92)


با بهره‌برداری از پالایشگاه لاوان و ستاره خلیج فارس، ایران به صادرکننده بنزین تبدیل شد0(4/4/92)


ایران با کشف ذخایر گاز برازجان دارنده بزرگترین ذخایر گاز جهان شد.(1/4/92)نلذا


 سرعت و شتاب بالای 700 درصدی جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در زنجان((31/3/92)

وزیر اقتصاد:با وجود رکود اقتصادی دنیاذخایر خارجی کشورمان هفت برابر بیشتر از تعهدات خارجی آن است که این وضعیت در اقتصاد امروز دنیا کم نظیر است.(15/4/92)

اینها تنها بخشی از خبرهایی است که در چند روز اخیر منتشر شده اند و نشان می دهد تمایل کشورهای دنیا برای ارتباط با کشور ما و همچنین سرمایه گذاری به چه میزانی بالا رفته است. تقاضای جهانی نسبت به ایران در حال صعود است. از طرفی این جریان صعودی ناشی از پیشرفت های علمی و صنعتی کشور همزمان با تحولات و جنگهای خاورمیانه است.تقریبا تمام کشورهای خاورمیانه به جزء ایران در حال جنگ و درگیری هستند. ایران جزیره ای امن در خاورمیانه پرتلاطم است. اقتصاد دانان بزرگ جهان می گویند، سرمایه به جایی می رود که امنیت باشد و  ورود این سرمایه ها و سرمایه گذاران به سمت جزیره ایی امن به نام ایران خواهد بود. از طرفی دنیا و تمامی کشورهای اروپایی و آمریکایی اقتصادشان در حال رکود تورمی است. یعنی رکود اقتصادی همزمان با تورم و همه اینها به اضافه جریانات اخیر که جامعه بین الملل و به خصوص اروپا به دلیل افشای شنود و جاسوسی های آمریکا روابطشان به شدت با آمریکا شکننده و در حال سقوط  شده است؛ دلیلی است بر اینکه هدایت جامعه جهانی به رهبری آمریکا مخدوش شده است.

اینها و برآیند تمام این مولفه ها نشان از شکستن سد تحریمها  و حکایت ناکامی آمریکا از پیشبرد این تحریمها  دارد.

صبح امید برای ایران در حال دمیدن است. بهار و شکوفایی ایران در راه است.

۱۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP