امسال توسط سرمایه‌گذاران خارجی صورت گرفت ارائه 450 تقاضای سرمایه‌گذاری در کشور

امسال توسط سرمایه‌گذاران خارجی صورت گرفت ارائه 450 تقاضای سرمایه‌گذاری در کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس گفت: 450 سرمایه‌گذار خارجی تقاضای سرمایه‌گذاری در شهرهای مختلف را داشته‌اند که نشانگر وجود فضای امن و مطلوب در کشور است.


حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی در نشست فصلی مدیران و مسئولان بنیاد مسکن استان فارس اظهار داشت: سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن مقاوم‌سازی شده و این نشانگر عزم جدی برای توسعه عمران و آبادانی در روستاها است.


وی با تشکر از ستاد بازسازی بنیاد مسکن فارس در منطقه زلزله‌زده دشتی استان بوشهر که هم‌اکنون در آن گرمای طاقت‌فرسا در حال خدمت به مردم هستند، فعالیت‌های بنیاد مسکن را در تمام حوزه‌های کاری و عمرانی قابل تقدیر دانست و ادامه داد: این در حالی است که در سال گذشته شاهد افزایش بهای نسبی مصالح ساختمانی و خدمات فنی مهندسی بودیم اما در عین حال، افزایش قیمت‌ها نتوانست خللی در فعالیت‌های عمرانی بنیاد مسکن به وجود آورد‌.


مرادی با بیان اینکه اکنون آرامش نسبی بر قیمت مصالح ساختمانی و فضای ساخت و ساز حاکم است ابراز امیدواری کرد که در سال جاری شاهد رشد دوچندان فعالیت‌های عمرانی در بنیاد مسکن باشیم.

قائم مقام دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس گفت: روند کلی سرمایه‌گذاری در کشورمان مطلوب است و در این اواخر 450 سرمایه‌گذار خارجی به کشور وارد شده‌اند و تقاضای سرمایه‌گذاری در شهرهای مختلف را داشته‌اند که نشانگر وجود فضای امن و مطلوب برای سرمایه‌گذاری در کشور است.


وی اضافه کرد: رئیس جمهوری منتخب نیز در تشریح اهداف و برنامه‌های خود بر لزوم شکل‌گیری حماسه اقتصادی و حل مشکلات معیشتی و مهار تورم و گرانی تاکید کرده که تمام این موارد چراغ امید برای توسعه اقتصادی را فراروی ما قرار داده و امید است بنیاد مسکن با تلاش مضاعف بتواند در سال جاری خدمات شایسته‌تر و بهتر به مردم ارائه دهد.


امام جمعه موقت شیراز در ادامه سخنان خود برگزاری انتخابات را حماسه سیاسی توصیف کرد و گفت: به دنبال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی نیز محقق می‌شود، همان‌طور که در حماسه سیاسی ملت قهرمان ایران تمام نقشه‌های شوم استکبار برای کمرنگ کردن حضور مردم پای صندوق‌های رای را نقش بر آب کرد در حماسه اقتصادی نیز با درایت رئیس جمهوری منتخب و با تلاش و متخصصان و برنامه‌ریزان حماسه اقتصادی را محقق می‌کنیم.


مرادی گفت: رئیس جمهوری منتخب در تشریح اهداف سیاسی و سیاست خارجی آب پاکی روی دست دشمنان و کسانی که چشم طمع به سیاست خارجی ما دوخته بودند ریخت و پرصلابت و استوار اهداف انقلاب را تشریح کرد.


امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: در بعد اقتصادی نیز امید است با درایت و تدبیر و کمرنگ کردن تحریم‌ها و شکستن حلقه تحریم دشمنان بتوانیم اهداف اقتصادی متعالی را محقق کنیم.


در این نشست مدیران بنیاد مسکن شهرستان‌ها و کارشناسان به تبیین اهداف سه ماهه نخست امسال و تحقق برنامه بودجه و فعالیت‌های توسعه و عمران روستایی پرداختند و نقاط قوت و ضعف عملکرد سه‌ماهه را بررسی کردند.

 

۲۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP