جمهوری اسلامی ایران ؛ شریکی ایده آل برای کشور فیلیپین

جمهوری اسلامی ایران ؛ شریکی ایده آل برای کشور فیلیپین
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نشریه "مانیل تایمز" در گزارش تحلیلی اخیر خود با اشاره به ظرفیت های فراوان کشورمان در جذب سرمایه به مقامات دولت فیلیپین توصیه می کند که از فرصت سرمایه گذاری در ایران و همکاری اقتصادی و تجاری با کشورمان به نحو احسن استفاده نمایند.


 این نشریه در ادامه با اشاره به این موضوع که دولت فیلیپین می بایستی به توسعه روابط خود با ایران بپردازد و از ظرفیت های فراوان رابطه با ایران استفاده نماید می نویسد "امروز زمانی است که فیلیپینی ها باید بدنبال یافتن بازار جدیدی در شرق باشند. مقامات ایرانی نیز اظهار داشته اند که حاضر به همکاری با کشور فیلیپین خواهند بود.

ایران بهترین مکان برای جذب سرمایه است. طی چندین دور مذاکره که میان مقامات ایرانی با خبرنگاران نشریه "مانیل تایمز" در روز چهارشنبه انجام شد "رامین مهمانپرست" سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ایران و "علی محمدی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین اظهار داشتند که مایل به گسترش همکاری با مانیل هستند. مقامات ایرانی بر لزوم توسعه همکاری های اقتصادی فیلیپین با ایران تاکید کردند. مهمانپرست در این باره افزود "مهمترین کار در این زمینه یافتن بازار جدید است. من فکر می کنم که ایران مکانی بسیار جذاب برای این مسئله است. ما در ایران بازار بسیاری خوبی داریم. در عرصه بازارهای خارجی نیز جمهوری اسلامی ایران فعالیت های خوبی را در بازارهای عراق، افغانستان و کشورهای حوزه آسیای مرکزی انجام داده است."

نشریه "مانیل تایمز" در ادامه می افزاید "ایران به جاده ابریشم راه دارد. جاده ای قدیمی که در امتداد کشور چین کشیده شده بود و به خاورمیانه و اروپا متصل است و به نوعی مسیر ارتباطی محسوب می شود. مهمانپرست در ادامه مصاحبه با ما خاطر نشان ساخت که کشور فیلیپین می تواند تولیدات کشاورزی خود را از طریق این مسیر به اقصی نقاط جهان صادر نماید و از این راه با کشورهای آسیایی ارتباط برقرار نماید. طبق آمار سال 2011 میلادی، میزان صادرات ایران به فیلیپین در سال 2011 میلادی به میزان 857 هزار دلار رسیده است و این در حالیست که صادران فیلپین به ایران در همان سال تنها در حدود 47.102 دلار بوده است."

این نشریه در ادامه با اشاره به مزایای رابطه فیلپین با ایران برای آن کشور می افزاید "با افزایش حجم مبادلات تجاری میان دو کشور ایران و فیلیپین، شغل های بیشتری ایجاد می شود و فیلیپین از این موضوع بهره می برد. رامین مهمانپرست اظهار داشت که ایران به مهندسین کارگران فیلیپینی برای احداث و تکمیل مسیر ارتباطی جاده ابریشم نیاز دارد.

وی همچنین خاطر نشان ساخت که زمانی که این مسیر ارتباطی بطور کامل تکمیل شود دست کم 10 میلیون تن کالا از طریق کشتی بطور سالانه در سرتاسر چین، خاورمیانه، روسیه و اروپا از ایران نقل و انتقال خواهند یافت. این مسیر ارتباطی مهمی را میان غرب و شرق ایجاد خواهد کرد. وی همچننی خاطر نشان ساخت که تحریم های غرب علیه ایران نمی تواند روابط تجاری و اقتصادی قوی ایران و فیلیپین را متزلزل نماید."

این نشریه در بخش پایانی خود با اشاره به تحریم های وضع شده از سوی کشورهای غربی می افزاید "ایران از زمان سقوط رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی تحت تحریم های شدید و ظالمانه دولت آمریکا قرار داشته ست. ایران بزرگترین ذخایر نفتی در جهان را در اختیار دارد و چهارمین تولید کننده بزرگ نفت خام در جهان است. ایران با وجود منابع عظیم نفتی می تواند شریک اقتصادی مناسبی برای دولت فیلیپین باشد."

۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP