در شانزدهمین نشست : رسیدگی به شکایت متقاضی بخش خصوصی در هیات رسیدگی و استانی

در شانزدهمین نشست :  رسیدگی به  شکایت متقاضی بخش خصوصی در هیات رسیدگی و استانی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، شانزدهمین جلسه هیات رسیدگی فرااستانی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، اعضای هیأت رسیدگی فرااستانی، عربیان استاندار البرز و مدیران استانی به منظور رسیدگی به شکایت شرکت شهرکهای صنعتی کیهانی صنعت البرز از استانداری البرز و شرکتهای صنعتی درخصوص فرآیند اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس شهرکهای صنعتی، برگزار گردید.


 علیشیری دبیر هیات مقررات زدایی در حاشیه این نشست در مصاحبه با خبرنگار ما گفت:این نشست در خصوص شکایت بخش خصوصی مبنی بر تعیین تکلیف اختصاص زمین از سوی استانداری البرز و صدور مجوز احداث شهرک صنعتی در شهرستان ساوجبلاغ توسط شرکت شهرکهای صنعتی  و تاخیر در رسیدگی  و اقدام توسط دو نهاد موصوف ،در صدور مجوزها بر اساس سقفهای مقرر در ماده 7 قانون اصل44  قانون اساسی ، برگزار شد.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : دستگاه اجرایی طرف این شکایت نیز ضمن توضیحاتی مهمترین علت عدم اختصاص زمین برای پروژه مذکور را عدم وجود امکانات زیر ساختی از جمله آب و نبود ارزیابی زیست محیطی پروژه عنوان کرد.


علیشیری در ادامه تصریح کرد : همچنین یکی از دلایل بخش دولتی برای عدم اختصاص زمین برای این پروژه ،عدم تصویب ضرورت ایجاد و استقرار این شهرک صنعتی در منطقه مورد نظر توسط شورای برنامه ریزی استانداری استان البرز بوده است.


علیشیری در ادامه خاطر نشان کرد : بر اساس تصمیم قبلی اعضای هیأت رسیدگی فرااستانی مقرر بود استانداری استان البرز و سازمانهای ذیربط، بر اساس امکانات و زیرساختهای موجود، درخواست متقاضی را  مورد بررسی قرار داده  و در خصوص چگونگی تعیین میزان ونحوه واگذاری زمین مورد نیاز تصمیم قطعی اتخاذ نمایند.


وی در ادامه  یادآور شد: به دلیل  عدم اقدام توسط نهادهای موصوف ،موضوع مجدد در دستور کار نشست شانزدهم قرار گرفت و پس از استعلام نظرات طرفین ،هیات رسیدگی با درخواست اطاله رسیدگی ،دو هفته زمان برای شور مجدد و صدور حکم قطعی تقاضا نمود.


لازم به ذکر است  که اعضای هیات  رسیدگی فرا استانی به استناد تبصره 2 ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی با حضور معاونین وزارتخانه های کشور، تعاون، کار ورفاه اجتماعی، صنعت ، معدن و تجارت، کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست به ریاست وزیر امور اقتصادی ودارایی یا معاون وی تشکیل شود و صلاحیت رسیدگی به اعتراضات و شکایات متقاضیان درخصوص تاخیر در صدور مجوزهای فعالیتهای اقتصادی را بعهده دارد.


گفتنی است دبیرخانه اجرایی ماده 7 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی نیز به عنوان بازوی کارشناسی و اداری هیات موصوف در سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران مستقر بوده و مسئولیت انجام فعالیت دبیرخانه ای هیات مزبور را به عهده دارد.

۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP