رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی خبرداد: جذب 5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی خبرداد: جذب  5  میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی
رمضانی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان خراسان جنوبی میزان کل ورودی سرمایه گذاری خارجی سال گذشته را در این استان را پنج میلیون دلار اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  به نقل از گزارش دریافتی،رمضانی گفت:همچنین تعداد 7 طرح سرمایه گذاری جدید در زمینه های کشاورزی،پتروشیمی، صنعت و معدن توسط سرمایه گذاران خارجی از کشورهای مختلف  جهت سرمایه گذاری مطرح شده است.


اقدامات استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی
وی در ادامه افزود: همچنین مذاکراتی با سرمایه گذاران خارجی در زمینه احداث کارخانه کنسانتره و فرآوری مواد معدنی سنگ آهن و سنگ مس و احداث واحدهای فولاد در استان و راه اندازی و اجرای پروژه های دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی از قبیل پروژه نساجی با مشارکت 50 درصدی سرمایه گذاری کشور های مختلف از سوی این مرکز انجام شده است.


رمضانی در عین حال خاطرنشان کرد: این سازمان تعداد 224 فرصت سرمایه گذاری در استان  شناسایی ونسبت به ثبت 9 طرح مطالعاتی دارای توجیه فنی و اقتصادی، در سایت فرصت های سرمایه گذاری به نشانی iio.ir  اقدام نموده و در حال حاضر بیش از 10 طرح جدید نیز برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی، جهت ثبت در این سایت در دست اقدام دارد. 


مهمترین طرح های سرمایه گذاری استان
رمضانی در ادامه در خصوص طرحهای سرمایه گذاری استان ، یادآور شداز جمله این طرح ها می توان به طرح توسعه کارخانه کویرتایر، احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی،واگذاری نیروگاه قائن، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی فردوس، احداث واحدهای گندله سازی فولاد،آهن اسفنجی و شمش فولادی نام برد .


برنامه های استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی در سال 92
رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان خراسان جنوبی گفت: از جمله برنامه های این سازمان در سال جاری، ایجاد بانک اطلاعات زمین های مستعد سرمایه گذاری استان با هدف شناسایی بیش از 50 منطقه دارای امکانات زیرساخت و قابلیت سرمایه گذاری، تهیه کلیپ معرفی توانمندی ها و پتانسیل های استان در بخش های مختلف" زیرساخت ها، صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری" و طراحی و راه اندازی نمایشگاه دائمی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور بیش از 40 واحد تولیدی و صنعتی شاخص استان می باشد.


رمضانی افزود: از دیگر برنامه¬های مهم مرکز خدمات سرمایه گذاری، پیاده سازی طرح پنجره واحد سرمایه گذاری خارجی می باشد که توسط سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به سرمایه گذاران خارجی، بر اساس ماده 70 قانون برنامه پنجم توسعه در کل کشور راه اندازی خواهد شد.


وی تصریح کرد: ارتباط با سرمایه گذاران خارجی، بررسی نحوه اجرای پروژه ها و پیگیری در خصوص رفع موانع موجود،انجام بازدیدهای میدانی از محل های پیشنهادی اجرای پروژه با حضور سرمایه گذاران استان و برنامه ریزی جهت بازدید از پروژه های اجرا شده، از جمله برنامه های دیگر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی می باشد


رمضانی در پایان گفت :همچنین اقداماتی در جهت تکمیل سامانه خدمات الکترونیکی و ایجاد بانک اطلاعات شرکت ها و واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی استان در حال انجام بوده و تا اوایل تیرماه سال جاری از این بانک اطلاعاتی رونمایی خواهد شد.


۲۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP