شهرکهای صنعتی خراسان رضوی مکانی برای سرمایه گذاری148 میلیون دلار خارجی ها

شهرکهای صنعتی خراسان رضوی مکانی برای سرمایه گذاری148 میلیون دلار خارجی ها
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی اعلام کرد: هم اکنون 23 طرح صنعتی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی با اعتبار 148 میلیون دلار در شهرکهای صنعتی استان فعال هستند.


  علی سلیمانی با بیان این مطلب افزود: از این تعداد 18 طرح صنعتی به بهره برداری رسیده و 5 طرح در مرحله ساخت و ساز با پیشرفت فیزیکی 20 تا 50 درصد است.

وی ادامه داد: با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در طرحها و واحدهای تولیدی شهرکهای صنعتی خراسان رضوی، زمینه اشتغال  3309  نفر فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان  به حضور و مشارکت  5  سرمایه گذار خارجی در شهرک صنعتی توس اشاره کرد و افزود: این شهرک بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در بین شهرک های صنعتی استان را به خود اختصاص داده است.

سلیمانی ادامه داد: در شهرکهای صنعتی کاویان و خیام نیشابور نیز به ترتیب 5 و 3 سرمایه گذار خارجی در طرحها و واحدهای صنعتی به فعالیت می پردازند.

وی اظهار کرد: سرمایه گذارانی از کشورهای آلمان، چین، پاکستان، افغانستان در طرح های تولیدی شهرک های صنعتی استان  مشارکت دارند.

سلیمانی، بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در شهرکهای صنعتی استان به لحاظ کمی را متعلق به سرمایه گذاران چین اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاران این کشور در 4 طرح تولیدی در شهرک های صنعتی استان مشارکت داشته اند.

وی  عنوان کرد: انواع کاشی و سرامیک، انواع شمش آهن و لوله و پروفیل فولادی، انواع کاغذ، مواد شیمیایی، قطعات الکترونیکی، دارو و عصاره های گیاهی از جمله محصولات تولیدی سرمایه گذاران خارجی در شهرک های صنعتی استان بشمار می رود.

۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP