اولویت های نائب رئیس کمیسیون انرژی در گفتگو با شانا بیان شد: تسهیل در روند سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت

اولویت های نائب رئیس کمیسیون انرژی در گفتگو با شانا بیان شد: تسهیل در روند سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از شانا، نائب رئیس دوم کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تسهیل در روند سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت را از اولویت های کاری خود بیان کرد.


سید حسین دهدشتی که در انتخابات اخیر هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس به عنوان نائب رئیس دوم این کمیسیون برگزیده شده است، در پاسخ به پرسش شانا که مهمترین الویت برنامه کاری شما در حوزه نفت چه خواهد بود؟ بهره مندی بیشتر از ظرفیت داخلی در بخش تولید از جمله سازندگان تجهیزات صنعت نفت را به عنوان اولویت  اول بیان کرد و افزود: ظرفیت داخل کشور می تواند خودکفایی صنعت نفت را به ارمغان آورد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی محدودیت اعمال شده ناشی از اقدام غیر قانونی تحریم  را یادآور شد و افزود:  این محدودیت فرصتی برای فعال کردن و به کار بستن ظرفیت داخل کشور است، از این رو خودکفایی در کنار اشتغال از مزیت های  فعال کردن ظرفیت داخل کشور برشمرده می شود.

دهدشتی افزایش توان کشور در بهره برداری از میادین مشترک، فروش نفت و تسهیل در روند سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت را هم از سرفصل های دارای اولویت خود بیان کرد.

نادر فریدونی عضو دیگر کمیسیون انرژی که نایب رئیس فراکسیون « حمایت از جذب سرمایه گذاری» هم است پیش تر به شانا گفت: به طور حتم برنامه ریزی به منظور جذب بیشتر سرمایه گذاری برای صنعت نفت در برنامه های آتی این فراکسیون است.

در انتخابات اخیر هیئت رئیسه کمیسیون انرژی علی مروی نایب رئیس اول، سید حسین دهدشتی نایب رئیس دوم، سید موسی احمدی دبیر اول و سید موسی موسوی نیز به عنوان دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس انتخاب شدند.

۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP