ارتباط بیشتر پارک های علم وفناوری با مرکز خدمات سرمایه گذاری ایران ضروری است

ارتباط بیشتر پارک های علم وفناوری با مرکز خدمات سرمایه گذاری ایران ضروری است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل ازایرنا،رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی ایران گفت: ارتباط هدفمند و بیشتر پارک های علم فناوری بویژه پارک خلیج فارس برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های قابل ارائه شرکت های داش بنیان در حوزه بین الملل با این مرکز ضروری است

 ابوالفضل کوده‌ای در دیدار رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر افزود: سرمایه‌گذاری خارجی در کشور سبب انتقال ظرفیت‌های فنی و مدیریتی بنگاه‌های اقتصادی، ارتقای فناوری، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، افزایش ظرفیت‌های صادراتی و کاهش ریسک می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین فرایند جذب سرمایه‌گذاران با حذف بوروکراسی زاید آسان سازی شده و آنها امکان حضور در بازارهای کشورمان را خواهند داشت.

رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر نیز در این نشست گفت: تولید دانش و فناوری برتر بر پایه مزیت های نسبی این استان (دریا و نفت و گاز و پتروشیمی) و تبدیل آن به مزیت های رقابتی از طریق توسعه فناوری از اهداف پارک فناوری خلیج فارس است.

 مهدی محمدی افزود: این پارک با تکیه بر ظرفیت­ها و قابلیت­های استان بوشهر و با تشویق و حمایت از فناوران توانسته است با تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه های مختلف شرایط را برای ایجاد سرمایه گذاری خارجی در این استان مهیا کند.


وی مزیت های اقتصادی بوشهر را واقع شدن در منطقه راهبردی خلیج فارس، 720 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس، بزرگ ترین پایگاه صنعتی در حوزه کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا، وجود ذخایر گازی جهان عنوان کرد.


محمدی اضافه کرد: همه این مزیت های ذاتی در کنار نیروی جوان، تحصیل کرده، خلاق و نوآور مزیتی است که در کم تر منطقه ای می توان آن را مشاهده کرد.


در این نشست زمینه های همکاری و حضور سرمایه گذاران خارجی در پارک علم و فناوری خلیج فارس مورد بررسی قرار گرفت.ک/۱

۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP