رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویر احمد خبرداد: 22 میلیون دلار ورودی سرمایه گذاری خارجی به استان

رئیس سازمان  امور اقتصادی  و دارایی استان کهگیلویه و بویر احمد خبرداد:  22 میلیون دلار  ورودی سرمایه گذاری خارجی به استان
ابراهیم کشاورز رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویر احمد میزان کل ورودی جذب سرمایه گذاری خارجی را در این استان بالغ بر 22 میلیون دلار اعلام کرد.

 

کشاورز در ادامه افزود: با تدوین استراتژی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در سال گذشته ، تعداد 20 فرصت سرمایه گذاری در استان شناسایی شده و  این مرکز پتانسیل و ظرفیت های اقتصادی در استان را بصورت کتاب ، بروشور و لوح فشرده به دو زبان انگلیسی و فارسی تهیه  نموده وآنها را در اختیار سرمایه گذاران  و فعالان اقتصادی قرار داده است.

اقدامات صورت گرفته درراستای جذب سرمایه گذاری خارجی

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از گزارش دریافتی،وی در ادامه تصریح کرد  : رفع موانع و مشکلات موجود در فراروی سرمایه گذاران خارجی و داخلی  و شناسایی فرصت سرمایه گذاری استان در بخش مختلف اقتصادی  وشناسایی و معرفی این فرصت ها ، مزیت و توانمندیها به سرمایه گذاران از اهداف و رویکرد اصلی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویر احمد است.

کشاورز در عین حال خاطر نشان کرد: این مرکز  با  پیگیری و تشکیل جلسات گوناگون با مدیران اقتصادی و با همدلی دستگاه های اجرایی استان با ایجاد بستر مناسب راه را برای  ورود سرمایه گذاران  به این استان شفاف تر کرده است.

مهمترین طرح سرمایه گذاری در استان

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به محصولات شرکت  سیمان مارگون  را از جمله مهمترین طرح  سرمایه گذاری در استان بر شمرد و گفت :  کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت تولید سه هزار و 300 تن یکی از طرحهای ملی است که با جذب 100درصدی سرمایه گذاری خارجی با سرمایه گذاری  وارده 25 میلیون یورویی تعداد 350 فرصت شغلی مستقیم و 2000 هزار شغل غیر مستقیم  ایجاد کرده است.

مهمترین برنامه های استان در سال 92

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به  عملکرد سازمان متبوعش در سال جاری گفت : با شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری ، پتانسیل ها ، توانمندیها و ظرفیت های اقتصادی   استان ، و با شرکت در همایش ها تخصصی و نمایشگاه های بین المللی و معرفی آنها به سرمایه گذاران  و ارائه مشوق ها سرمایه گذاری از تمام ظرفیت های اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در استان استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان  پتانسیل و ظرفیت های اقتصادی در این استان را خوب توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد با تلاش مسئولین و دستگاه های اجرایی و حذف برخی از قوانین دست و پا گیر و با افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی این استان به جایگاه واقعی و شایسته خود برسد.

Normal 0 false false false false EN-US X-NONE FA
۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP