رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان خبرداد: جذب 52 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سال 1391

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان خبرداد: جذب 52  میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سال 1391
مولایی پور رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان کل ورودی سرمایه گذاری خارجی به استان گیلان را در سال 91 را 52 میلیون دلار اعلام کرد.


اقدامات استان در راستای جذب سرمایه گذاری


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از گزارش دریافتی، مولایی پور با اشاره به اقدامات ستاد سرمایه گذاری استان  گفت: در سال گذشته ما نشست های گوناگونی با مدیران اقتصادی استان ونمایندگان مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی وسرمایه گذاران خارجی برگزار کردیم و تفاهم نامه هایی نیز به امضاء رسیدند .


وی  در ادامه ،سرمایه گذاری در امور ریلی،سرمایه گذار خارجی جهت  احداث انبارسرپوشیده کالا درمنطقه آزاد انزلی، ساخت هتل 5 ستاره در شهر رشت و نشست با سرمایه گذار خارجی در طرح تولید سرمایه گذاری ماشین های سنگین  را  از جمله پروژه های سرمایه گذاری خارجی در استان عنوان کرد.


مولایی پور در عین حال خاطر نشان کرد : سرمایه گذارای در بخشهای گردشگری،پرورش ماهیان خاویاری،امضای تفاهم نامه های اولیه همکاری و سرمایه گذاری مشترک در خصوص احداث کارخانه تولید ترانس و تجهیزات انتقال نیرو و مدیریت پسماند و احداث نیروگاههای زیست توده و بررسی پروژه های سرمایه گذاری ورفع مشکلات آنها افتتاح اتاق مجازی مرکز خدمات سرمایه گذاری راه اندازی این سامانه برای نخستین بار در کشور از برخی اقدامات صورت گرفته این استان در سال گذشته است.


مهمترین طرح سرمایه گذاری در استان

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان  مهمترین طرح سرمایه گذاری استان را احداث بندر کاسپین دانست و گفت:  بندر انزلی به دلیل نزدیکی به سایر بنادر خزر و دسترسی آسان به بنادر اروپایی از موقعیت ممتازی برخوردار است .


 به گفته وی،.بندر در حال ساخت کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم ، در آینده ای نزدیک با 22 پست اسکله با ظرفیتی بالغ بر 11 میلیون تن ، که در فاز اول ( ظرف پنجسال ) توانایی تخلیه وبارگیری کالا تا مرز 3 میلیون تن را خواهد داشت و می تواند ضمن پاسخگویی به نیازهای بازرگانی ، موجب ایجاد مراکز لجستیک شامل انبارداری ، توزیع کالا و گسترش صنایع دریایی گردد .


مولایی پور یادآور شد : طرح احداث بندر کاسپین در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی با ظرفیت11میلیون تن در سال با مساحت 2میلیون متر مربع می باشد که کل میزان سرمایه گذاری 10000میلیارد ریال می باشد که  حدود 95درصد آن مربوط به سرمایه گذاری ثابت و 5درصد مربوط به سرمایه در گردش میباشد.


برنامه های استان در حوزه سرمایه گذاری در سال 92

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان با اشاره به  برنامه های سازمان متبوعش در سال جاری اظهار امیدواری کرد این مرکز با تلاش های بی وقفه خود و با همکاری دستگاه های اجرایی پروژه های نیمه تمام سال گذشته را پیگیری خواهد کرد و طرحهای نیمه تمام استان در بخشهای صنعتی،کشاورزی،گردشگری و در بخش های مختلف  هرگونه حمایتی  را بر اساس قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری   از آنها دریغ نخواهد کرد.


 وی همچنین یاد آور شد: معرفی طرحهای نیمه تمام بخش خصوصی به سرمایه گذاران بالقوه، رایزنی با هیات های سرمایه گذاری خارجی،بازدید از پروژه های سرمایه گذاری در استان، جمع آوری آمار و اطلاعات سرمایه گذاریهای پوششی و غیر پوششی و ارسال آنها به سازمان سرمایه گذاری و تسهیل روند اخذ مجوزها و الکترونیکی کردن ثبت شکایات سرمایه گذاران در ستاد سرمایه گذاری از برنامه های  مرکز خدمات سرمایه گذاری در سال جاری خواهد بود.


مولایی پور در ادامه تصریح کرد :  برگزاری دوره های آموزشی جذب سرمایه گذاری خارجی و روش های تامین مالی ، شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری در استان و شرکت در نمایشگاه های بین المللی و معرفی این فرصت ها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ، تبلیغ  و اطلاع رسانی مزیت های سرمایه گذاری در استان از طریق مختلف به سرمایه گذاران از جمله برنامه های این مرکز در سال جاری می باشد.
 

۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP