منعی برای ورود سرمایه‌گذار خارجی در بورس تهران وجود ندارد/ مسیر ورود سرمایه گذاران خارجی کوتاه شد

منعی برای ورود سرمایه‌گذار خارجی در بورس تهران وجود ندارد/ مسیر ورود سرمایه گذاران خارجی کوتاه شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایستا نیوز،معاون سازمان بورس گفت:در حال حاضر منعی برای ورود سرمایه‌گذار خارجی به بورس تهران وجود نداشته و سرمایه‌گذاران خارجی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بورس تهران هستند اما قطعا تحریم های بین‌المللی محدودیت‌هایی را برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور ایجاد می‌کند.


سید علی حسینی،  معاون نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس در خصوص ورود سرمایه‌گذاری خارجی به بورس تهران گفت:در حال حاضر منعی برای ورود سرمایه گذار خارجی به بورس تهران وجود نداشته و سرمایه‌گذاران خارجی همانند گذشته در بورس تهران فعال هستند.


وی افزود: مانعی از طرف بورس برای ورود سرمایه‌گذاری خارجی وجود ندارد ولی قطعا تحریم‌های بین‌المللی محدودیت‌هایی را برای ورود این سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.


عضو هیات مدیره سازمان بورس در مورد میزان سرمایه‌گذاران خارجی در بورس تهران توضیح داد:سرمایه‌گذاران خارجی در حدی که در گذشته در بورس تهران فعال بودند همچنان فعال هستند ولی نمی توان گفت که موج جدیدی از سرمایه‌گذاران خارجی وارد بورس تهران شده است و ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بورس افزایش یا کاهش چشمگیری نداشته است.


حسینی خاطرنشان کرد: این در حالی است که بازار سرمایه ایران یک بازار سرمایه خوب است و همواره در کشور فضا و خلاء برای سرمایه‌گذاری وجود دارد بر این اساس سرمایه‌گذاری خارجی باید هدایت شده باشد و در جایی سرمایه‌گذاری کند که سرمایه گذار داخلی علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در آن را ندارد.


وی ادامه داد: به این ترتیب می توان گفت که در حال حاضر بازار سرمایه با استقبالی که سرمایه‌گذاران داخلی انجام می دهند روی پای خود ایستاده و مشکلی ندارد.


وی در خصوص برنامه سازمان بورس برای جذب سرمایه گذار خارجی در شرایط فعلی گفت:برای جذب سرمایه گذاران خارجی به بورس تهران مقررات سرمایه گذار خارجی اصلاح شده و فرآیند اداری داخلی کوتاه تر شده است و بازار هم از جذابیت لازم برخوردار است اما 50 درصد مابقی به اراده سرمایه‌گذاران خارجی برای فعالیت در بازار سرمایه ایران بستگی دارد.


حسینی اجرای برنامه های معرفی بازار سرمایه از طریق شبکه‌های جهانی صدا و سیما، انعقاد تفاهمنامه و بازدید سرمایه‌گذاران خارجی و سفرای کشورها و یا نمایندگان اتاق بازرگانی از بورس تهران و اطلاع رسانی مناسب در این خصوص را از جمله اقدامات انجام شده برای جذب سرمایه گذار خارجی در بورس دانست.


به گزارش ایسنا ، معاون سازمان بورس با بیان اینکه خلا اطلاع رسانی در این خصوص وجود ندارد، تاکید کرد:سرمایه گذاران خارجی بسیار خوب بازار سرمایه ایران را می شناسند و علاقمندان خوبی برای سرمایه گذاری در بورس تهران هستند اما محدودیت‌هایی که حاکم بر فعالیت سرمایه‌گذار خارجی از دید آنها وجود دارد قابل انکار نیست.

۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۴:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP