آقایی خبر داد: شناسایی ۴۰ فرصت ناب سرمایه گذاری در استان

آقایی خبر داد: شناسایی ۴۰ فرصت ناب سرمایه گذاری در استان
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از جوان آنلاین،مدیر کل اقتصاد و دارایی استان سمنان از شناسایی ۴۰ فرصت ناب سرمایه گذاری در این استان خبر داد.


 محمد آقایی در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری در شهرستان سمنان افزود: این ۴۰ ظرفیت که با همکاری پارک علم و فناوری و همکاری اساتید مجرب از دانشگاه سمنان طی یک طرح مطالعاتی برای اولین بار در استان شناسایی شده است، فرصت طلایی برای جهت حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواهد بود.

 آقایی با اشاره به برخی از موانع موجود سرمایه گذاری در استان سمنان همکاری مناسب دستگاه های متولی در این بخشی را بسیار مثمر ثمر دانست و تصریح کرد در استان سمنان پتانسیل های فراوانی در ایجاد جاذبه برای سرمایه گذاراران وجود دارد که نیاز به برنامه ریزی برای معرفی بیشتر این پتانسیل ها و بالقوه نمودن آنها است.


مدیر کل اقتصاد دارایی استان نیاز کشور به تغییر در فضاهای کسب و کار را در شرایط موجود بسیاز ضروری دانست و گفت: با تغییر نگرش در فضاهای اقتصادی باید زمینه تحقق حماسه اقتصادی را در فرصت باقیمانده تا پایان سال فراهم آوریم .


وی حمایت از تفکر اقتصادی بخش خصوصی در این امر را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: تنها راه مقابله با تحریم ها افزایش تولید و ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاران جدید با توجه به فرصتهای ارائه شده در استان است.
وی سرمایه گذاری کامل را حاصل ۴ فاکتور منابع مالی داخلی شرکت -منابع بانکی-بازار سرمایه و منابع مالی خارجی دانست و اظهار کرد: ما در مبحث بازار سرمایه و جذب منابع مالی خارجی با موانعی روبرو هستیم که باید با تلاشها و همکاری همه دستگاهها متولی بسترهای لازم سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی را فراهم نماییم .


آقایی شناسایی فرصتهای موجود و معرفی به سرمایه گذاران -برگزاری همایش سرمایه گذاری در استان با حضور صاحب نظران و بخش های خصوصی و ارائه خدمات مناسب به سرمایه گذاران و ایجاد انگیزه و رغبت برای حضور سرمایه گذارای در استان و ارائه مشاوره های سرمایه گذاری ورفع مشکلات سرمایه گذاران موجود در استان- شفاف سازی خدمات دستگاهها به سرمایه گذاران و گاها تغییر تفکر مقوله سرمایه گذاران و تدوین راهنمایی سرمایه گذاری و جذب تکنولوژی های جدید را زمینه ایجاد امید و نشاط دانست و تصریح کرد: تحقق این موارد نوید دهنده جذب سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی بیشتر در استان خواهد بود.


وی همدلی و همراهی مسئولان و استفاده از ظرفیتهای قانونی برنامه پنجم توسعه و مصوبات هیات دولت و همچنین استفاده از قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را فرصتهای بالقوه ای در بحث تحقق حماسه اقتصادی دانست و گفت: مرکز خدمت سرمایه استان با آمادگی کامل پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواهد بود .


مدیر کل دارایی جذب سه میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته را که نسبت به سال پیش از آن ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه گذاری داشته را تلاشی در راستای رونق تولید وایجاد اشتغال ثابت و افزایش ارزش افزوده در استان دانست

۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP