رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی: جذب 120 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به استان

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی: جذب  120 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به استان
حسن میرزا خانی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی میزان کل جذب سرمایه گذاری خارجی ورودی به این استان را بالغ بر 120میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی  و فنی ایران به نقل از گزارش دریافتی،میرزاخانی با اشاره به نام گذاری سال 91 به سال "تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی" از سوی مقام معظم رهبری،گفت: تلاش در جهت جذب  حداکثری و حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی به عنوان اولویت  دستگاه های حاکمیتی و اجرایی دولتی و فعالان بخش خصوصی قرار گرفت.


میرزاخانی در ادامه افزود: در این راستا مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به عنوان پنجره واحد سرمایه گذاری و نقطه تمرکز کلیه دستگاه های اجرایی خدمات و مجوز دهنده فعالیت های اقتصادی با همکاری  استانداری و اهتمام دستگاه های اجرایی  و نهاد های رسمی بخش خصوصی سهم عمده ای در تحقق این مهم ایفا نمود.


اقدامات انجام گرفته در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی

به گفته وی، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی به عنوان مرجع رسمی رسیدگی به امور سرمایه گذاران خارجی نقش محوری را در پیشبرد اهداف این بخش در سطح این استان بر عهده داشته است.


میرزاخانی افزود:  این استان در همایش ها و نمایشگاه های تخصصی بین المللی سرمایه گذاری  به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و پتانسیل ها ومزیت های اقتصادی استان به سرمایه گذاران حضور فعال داشته و دعوت و میزبانی از سفرا و هیات های اقتصادی کشورهای مختلف تعامل گسترده ای بین کشور مبداء و مقصد ایجاد کرده است.


این مقام مسئول گفت: توسعه به کار گیری خدمات فضای مجازی از طریق بهبود محتوا و چارچوب پورتال مرکز و امکان پیگیری امور از طریق خدمات الکترونیک و حذف نیاز به مراجعات حضوری مکرر سرمایه گذاران داخلی و خارجی،بازدید از پروژه های سرمایه گذاری و رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران وارائه خدمات به سرمایه گذاران  وانجام مذاکرات اولیه با سرمایه گذاران خارجی جدیدالورود به استان  به منظور ورودی و به کارگیری سرمایه های خارجی آنها در چند پروژه های مختلف از رویکرد اهداف این مرکز بوده است.


میرزاخانی  تصریح کرد  : تهیه پکیج ،بروشور و لوح فشرده فرصت های سرمایه گذاری استان مرکزی به دو زبان فارسی و انگلیسی و توزیع آنها  در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی سرمایه گذاری  داخلی و خارجی و انجام فعالیت های مطالعاتی در حوزه های مرتبط سرمایه گذاری خارجی از قبیل گزارش تحلیلی وضعیت سرمایه گذاری استان  و همچنین نظارت بر اجرای طرح مطالعاتی بررسی فرصت های سرمایه گذاری استان از برخی دیگر از اقدامات صورت گرفته  استان مرکزی در سال گذشته بود.


  مهمترین طرح سرمایه گذاری استان
رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی با اشاره به شرکت سرمایه گذاری خارجی در زمینه  تولید مشتقات صنعت و معدن به عنوان مهمترین طرح سرمایه گذاری استان معرفی کرد وگفت : خوشبختانه شاهد هستیم سرمایه گذاران خارجی فعال استان مرکزی نه تنها از تولید باز نماندند که در مواردی نیز به فعالیت خود توسعه دادند.


میرزا خانی در ادامه یاد آور شد: علیرغم مسائل و مشکلات عدیده ای که در سال گذشته وجود داشت شرکت مذکور اقدام به احداث واحد تولیدی خود با رقم سرمایه گذاری نسبتا بالا،فناوری مناسب و اشتغال زایی بالا نموده  و محصولات تولیدی آن به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.


برنامه های استان در راستای جذب سرمایه گذاری سال 92
میرزاخانی با اشاره به برنامه های سازمان متبوعش در سال جاری گفت : مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی مطابق روال سنوات قبل،در سال 92 کلیه برنامه های خود را در راستای  تحقق شعار حماسه سیاسی،حماسه اقتصادی جهت دهی نموده ا ست .


وی گفت : جذب حداکثری سرمایه گذاری خارجی از طریق معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان به شیوه های مختلف اعم از توسعه ارتباط و تعامل با سفرای ایران  در سایر کشورها،حضور فعال در نمایشگاه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی و استفاده از امکانات سایبری به منظور بازار یابی فرصت های سرمایه گذاری در سطح بین المللی اهتمام خود را به کار خواهیم گرفت.


میرزا خانی اظهار امیدواری کرد:  با ایجاد همدلی و وفاق بیش از پیش دستگاه های اجرایی دولتی و نهاد های بخش خصوصی در راستای شناسایی و حذف ضوابط و مقررات مخل سرمایه گذاری  در سطح استانی و ستادی،روان سازی فرآیند منتهی به صدور مجوز فعالیت های اقتصادی و الکترونیکی سازی رویه ها به منظور تسریع در صدور مجوزها  و موافقت های  مورد نیاز سرمایه گذاران خارجی و کاهش مراجعات حضوری  به دستگاه های اجرایی و استفاده از توانمندی های رسانه ای منطقه ای ،ملی بین المللی به منظور فرهنگ سازی فضای مناسبی برای جذب  و حمایت از سرمایه گذاری های خارجی در سطح استان ایجاد  خواهد شد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۵:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP