رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان لرستان خبرداد: جذب 22 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان لرستان خبرداد: جذب  22 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی
تیمور هدایتی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان لرستان کل ورودی سرمایه گذاری خارجی جذب شده به استان لرستان را بالغ بر 22 میلیون دلار اعلام کرد .


اقدامات استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از گزارش دریافتی، هدایتی با اشاره به عملکرد استان در خصوص سرمایه گذاری خارجی گفت:مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اطلاعات پروژه های قابل سرمایه گذاری را جمع آوری کرده و پروژه ها را به سازمان سرمایه گذاری جهت معرفی و مذاکره با سرمایه گذاران خارجی ارائه داده است.


هدایتی در ادمه افزود:این مرکز مطالعات جامعی در بخش کشاورزی و گردشگری استان از طریق انعقاد قرارداد با بخش خصوصی انجام داده است.وی پیگیری و رفع مشکلات سرمایه گذاران،تهیه بسته های تبلیغاتی از طریق مطبوعات، چاپ کتاب راهنمای صدور مجوزهای سرمایه گذاری وچاپ کتاب راهنمای سرمایه گذاری در  استان به زبان های انگلیسی و فارسی و توزیع آن از طریق شرکت در همایش های بین المللی مربوط به سرمایه گذاری و تهیه و توزیع قوانین و مقررات سرمایه گذاری در استان و انجام مطالعات امکانسنجی تعداد24 پروژه قابل سرمایه گذاری استان در بخش های مختلف اقتصادی از برخی اقدامات صورت گرفته در سال گذشته بر شمرد.


هدایتی در عین حال خاطر نشان کرد: این مرکز پیشنهادی به سازمان سرمایه گذاری  را جهت اتخاذ رویکرد مجزا برای مناطق کمتر توسعه یافته در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی ارایه کرد  که سازمان سرمایه گذاری ضمن استقبال از پیشنهاد مطروحه ، اولین و دومین جلسه باحضور 8 استان کمتر توسعه یافته  شامل ایلام،لرستان،خراسان شمالی،خراسان جنوبی،کردستان،گلستان،کهگیلویه وبویر احمد وچهار محال بختیاری وبا محوریت استان لرستان جهت جذب سرمایه گذاری خارجی  تشکیل شده  است.


مهمترین طرح سرمایه گذاری استان
رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان لرستان ،مهمترین طرح سرمایه گذاری در این استان را بخش نساجی  معرفی کرد و گفت: این پروژه علاوه بر حیث شاخص های اقتصادی و رقم ورودی سرمایه گذاری 24 میلیون دلار در استان وبه تعداد 36 نفر اشتغال ایجاد کرده است.


برنامه های استان در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی
هدایتی در ادامه در خصوص  برنامه های سازمان مطبوعش در راستای جذب سرمایه گذاری در سال جاری  گفت: این مرکز در نظر دارد علاوه بر ادامه فعالیت ها وپیگیری برنامه های سال گذشته و بازدید ها از پروژه های سرمایه گذاری فعال و رفع مشکلات موجود  و حمایت از آنها ، لرستانی های مقیم خارج از کشور را شناسایی کرده و از آنها به منظور سرمایه گذاری در استان دعوت و استقبال خواهیم کرد.


وی بااشاره به برگزاری همایش های سرمایه گذاری با حضور بخش خصوصی ،سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفت: همکاران ما و نمایندگان دستگاههای اجرایی با همدلی مسئولین کشور  تلاش خواهند  کرد نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و ارائه راهکارهای درست جهت جذب سرمایه گذاری و با برگزاری این همایش ها فرصت های اولویت دار سرمایه گذاری و ظرفیت ها و پتانسیل ها را به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی کرده و اطلاعات نقشه راه سرمایه گذاری را در استان در اختیار آنها قرار دهیم.
 

۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP