علیشیری خبر داد : تصویب 540 میلیون دلار طرح جدید سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور

علیشیری خبر داد :   تصویب 540 میلیون دلار طرح جدید سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور
یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار گردید و طرحهای جدید سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.


 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در حاشیه  جلسه هیات سرمایه گذاری  خارجی اظهار داشت :  در این جلسه 8 طرح سرمایه گذاری خارجی  به ارزش معادل  540 میلیون دلار به همراه  موارد دیگر  مرتبط به طرح های سرمایه گذاری خارجی ، مورد تصویب قرار گرفت.


علیشیری در ادامه افزود : از جمله طرحهای مصوب در این هیات ، سرمایه گذاری خارجی در حوزه های صنعت و معدن  ، طرح تولید پودر لاستیک مستعمل ، ترمو پلاست الاستومر ،  بازیافت پلاستیکهای گرما سخت و گرما نرم ،  طرح ارائه خدمات حمل و نقل  بین المللی کالا ، طرح  تولید بتن آماده می باشد.


علیشیری در پاسخ به این سئوال که آیا مصوبات هیات سرمایه گذاری خارجی مدت زمانی را برای اجرایی شدن طرح سرمایه گذاری تصویب شده قرار داده است یا خیر ؟پاسخ داد : بنا به ماد32 آیین نامه اجرایی  قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در صورتی که سرمایه گذار خارجی در طی مدت 6 ماه مبادرت به ورود بخشی از سرمایه به کشور ننماید و یا با ارایه دلایل قانع کننده نسبت به تمدید مجوز اقدام ننماید ،مجوز سرمایه گذاری وی باطل شده تلقی خواهد شد.


به گزارش خبرنگار ما ،  در این جلسه مصوبات دیگردر خصوص  افزایش سرمایه گذاری  خارجی  در بنگاههای موجود ،  انتقال  سود سرمایه های خارجی ، تغییر نام  سرمایه گذار خارجی و اصلاح مجوز های سرمایه گذاری خارجی نیز  به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی رسید.


بر اساس این گزارش پیش بینی می شود اجرای طرحهای مذکور  باعث افزایش اشتغال زایی، بهبودکیفیت محصولات داخلی،  انتقال  فناوری به کشور و ارتقاء صادرات  گردد .


اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی شامل معاون وزیر امور خارجه ، معاون معاونت راهبردی رییس جمهور ،معاون بانک مرکزی  و روسای اتاقهای بازرگانی و تعاون عضو می باشند و حسب مورد از دستگاههای ذیربط برای نشست در هیات برای رسیدگی به طرحهای بخشی دعوت به عمل می آید.


لازم به ذکر است مجوز سرمایه گذاری خارجی پس از تاییدیه هیات سرمایه گذاری  خارجی توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی  صادر می شود.


 

۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP