کمک دوازده میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان

کمک دوازده میلیون دلاری بانک جهانی به افغانستان
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ؛وزیر دارایی افغانستان قرارداد کمک بلاعوض 5/ 12 میلیون دلاری بانک جهانی به منظور مصونیت اجتماعی و اصلاح سیستم بازنشستگی در این کشور را امضا کرد.

 

به گزارش ایرنا عمر حضرت زاخیلوال؛ وزیر دارایی افغانستان روز چهارشنبه هنگام امضای این قرارداد گفت:اصلاحات و مدرن سازی اداره بازنشستگی و شبکه مصونیت اجتماعی برای حمایت از قشر بی بضاعت یک گام مهم و ارزنده به شمار می آید.
زاخیلوال افزود:برنامه مصونیت اجتماعی و اصلاح سیستم بازنشستگی  به منظور تقویت و مدیریت هرچه بهتر اداره بازنشستگی و کمک به خانواده های بی بضاعت آغاز به فعالیت کرده است.
به گفته وزیر دارایی افغانستان با 5/ 12 میلیون دلار کمک های بلاعوض بانک جهانی سیستم بازنشستگی بهبود یافته و امتیازات بیشتری به خانواده های شهدا و معلولین اختصاص خواهد یافت.
زاخیلوال گفت که از آغاز این برنامه تاکنون هزاران  خانواده بی بضاعت  از کمک ها ی نقدی بهره مند شده اند.
آمنه افضلی؛ وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین افغانستان نیز در همین حال گفت که این وزارتخانه با حمایت بانک جهانی توانسته است سیستم استاندارد را برای مصونیت نیازمندان به صورت عادلانه راه اندازی کند.

رابرت سام؛ رئیس بانک جهانی در افغانستان نیز در مراسم امضای این قرارداد گفت: این کمک بانک جهانی، دولت افغانستان را قادر خواهد ساخت؛ تا با تلاش بیشتر شبکه مصونیت اجتماعی را استاندارد سازی کند و خانواده های شهدا و معلولین را به یک آینده بهتر اقتصادی امیدوار سازد. 
۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP