علیشیری از تصویب احداث پالایشگاه فوق سنگین در منطقه آزاد اروند با سرمایه گذاری خارجی 2/2 میلیارد یورو خبر داد

علیشیری از تصویب احداث پالایشگاه فوق سنگین در منطقه آزاد اروند با سرمایه گذاری خارجی  2/2 میلیارد یورو خبر داد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از تصویب طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 2/2 میلیارد یورو در شرکت پالایش نفت خوزستان خبر داد . به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، علیشیری درحاشیه نشست هیات سرمایه گذاری، اظهار داشت: این پالایشگاه با مشارکت 75 درصدی سرمایه گذار خارجی در منطقه آزاد اروند استان خوزستان احداث می گردد که با ظرفیت 180 هزار بشکه در روز با استفاده از نفت سنگین ،طرح آزادگان جنوبی عملیاتی می شود.

 

این طرح در یکصدو هجدهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه‎گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، به تصویب رسید.
رییس کل سازمان سرمایه گذاری در عین حال یادآور شد: از جمله طرحهای دیگر مصوب این جلسه، شامل سرمایه گذاری های شرکتهای آسیایی جهت شرکت در مزایده بورس اوراق بهادار ،طرح تولیدMDF، طرح تولید در بهای ضد سرقت، طرح تولید محصولات چوبی، طرح تولید کابینت،  طرح احداث هتل آپارتمان و همچنین طرح سرمایه گذاری شرکت اروپایی در طرح بازیافت فلزات نیز به تصویب رسید.
علیشیری در پایان افزود: در این جلسه افزایش سرمایه گذاری یک شرکت های اروپایی به تصویب رسید که شامل افزایش سرمایه گذاری در طرح طرح چاپ و تولید انواع جعبه و مقوا می باشد و همچنین یک شرکت آسیایی درخواست افزایش سرمایه گذاری در طرح تولید اتیل استات را مطرح نمود، که با آن موافقت شد. 

 

۲۱ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP