در سه ماهه نخست 1392 رخ داد: تولید 2.5 میلیون تن کنسانتره آهن در چادرملو/افزایش 14 درصدی تولید

در سه ماهه نخست 1392 رخ داد: تولید 2.5 میلیون تن کنسانتره آهن در چادرملو/افزایش 14 درصدی تولید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا , تولید مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو شامل سنگ‌آهن دانه‌بندی، کنسانتره و گندله در سه ماهه نخست سال جاری با افزایش 14 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به حدود چهار میلیون تن رسید.
               

 

                   

 

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ در سه ماه نخست سال جاری تولید کنسانتره آهن، سنگ دانه‌بندی و گندله در مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو به ترتیب به حدود 2.5 میلیون تن، 433 هزار تن و 986 هزار تن رسید. تولید سه محصول فوق نسبت به سه ماهه نخست سال قبل به ترتیب 17.5، 26.3 و 2.3 درصد افزایش یافته است.

چادرملو برای تولید 9 میلیون و 50 هزار تن کنسانتره آهن، یک میلیون تن سنگ دانه‌بندی و 3.4 میلیون تن گندله در سال 1392 برنامه‌ریزی کرده است. این در حالی است که مجموع تولید محصولات چادرملو در سال گذشته به بیش از 14.2 میلیون تن رسیده بود.

همچنین فروش چادرملو در سه ماهه نخست 1392 براساس اطلاعات و صورت‌های مالی حسابرسی نشده با افزایش 89 درصدی به حدود 752 میلیارد تومان رسید. سود خالص پس از کسر مالیات چادرملو هم در این مدت بالغ بر 348 میلیارد تومان برآورد شده است. چادرملو در سه ماهه نخست امسال صادراتی نداشت.

چادرملو در حال حاضر طرح‌های گندله‌سازی بهاباد با ظرفیت 2.5 میلیون تن، طرح تولید یک میلیون تنی فولاد ثامن، طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی اردکان و افزایش ظرفیت کارخانه گندله‌سازی را در دست اجرا دارد که بیشترین پیشرفت فیزیکی مربوط به فولاد ثامن به میزان 53.7 درصد است. فولاد ثامن قرار است سال آینده به بهره‌برداری برسد.

پیشتر مدیر مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه عمر معدن سنگ‌آهن چادرملو حدود 11 سال دیگر به پایان می‌رسد، عنوان کرده بود که از سال 1384 برای واگذاری یک محدوده جدید معدنی به شرکت چادرملو به ایمیدرو درخواست داده‌ایم که هنوز واگذاری این محدوده قطعی نشده است.

به گفته احمد ابریشمی میزان ذخیره معدن چادرملو 400 میلیون تن بوده که از این رقم 320 میلیون تن قابل استخراج بوده است و هم‌اکنون 180 میلیون تن از این ذخیره برای استخراج باقی مانده است.

سال قبل چادرملو از نظر تولید کنسانتره سنگ‌آهن سهمی معادل 47.8 درصد از کل تولید کشور را به خود اختصاص داده است. از نظر تولید سنگ‌آهن هم چادرملو با 38 درصد بیشترین سهم را در بین شرکت‌های داخلی دارد.

۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP