افزایش رشد اقتصادی آمریکا با شیوه جدید

افزایش رشد اقتصادی آمریکا با شیوه جدید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین ،رشد اقتصادی آمریکا با سرعت بیشتری از پیش‌بینی‌ها در حال افزایش است. تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهۀ دوم سال جاری در ریتم سالیانه بیش از انتظارات 1.7% رشد داشته است و این در حالیست که انتظار می‌رفت این رقم 1.1% باشد. دلیل این افزایش، سرعت گرفتن صادرات و سرمایه‌گذاری اعلام شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامۀ اقتصادی تریبون، دفتر آمار آمریکا در بیانیۀ خود آورده است: افزایش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهۀ دوم سال جاری، به دلیل مشارکت مثبت در بخش‌های مصرف داخلی، صادرات و سرمایه‌گذاری‌‌های غیرمقیم بوده است.
رشد اقتصادی آمریکا با واکنش بازارهای بورس آمریکا و افزایش شاخص‌ها مواجه شد: داوجونز 0.32%، نزدک 0.47%
گفتنی است رقم اعلام شده از سوی دفتر آمار آمریکا شامل شیوۀ جدید محاسبۀ جدید تولید ناخالص داخلی نیز می‌شود. لازم به یادآوری است که چند روز پیش ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که هزینه‌های تحقیق، توسعه و تولید علمی نیز در محاسبۀ تولید ناخالص داخلی آمریکا در نظر گرفته می‌شود.
گفته می‌شود شیوۀ جدید محاسبه، رقم تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2007- سالی که در آن شیوه آمریکا برای محاسبۀ تولید ناخالص داخلی اعلام شد- را افزایش می‌دهد. شیوۀ جدید محاسبۀ تولید ناخالص داخلی آمریکا شامل تولیدات فرهنگی مثلاً تولیدات سینمایی هالیوود نیز می‌شود. این بدان معناست یک تولید(مثلاً یک فیلم) زمانی که با هزینۀ قابل محاسبه در همان سال تولیدش روانه بازار شد، در طول سالهای بعد از آن باید سود روانۀ جیب صاحب اثر کند. بدین ترتیب و با شیوۀ جدید 70 میلیارد دلار هزینه شده در سال 2007 که صرف تولیدات هنری شد در تولید ناخالص داخلی آمریکا مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP