آغاز شانزدهمین سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران

آغاز شانزدهمین سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی،شانزدهمین سال رتبه بندی شرکت های ایرانی ( IMI-100) با هدف شفاف‌سازی فضای کسب و کار کشور و گسترش رقابت‌ بین شرکت‌های ایرانی از سوی سازمان مدیریت صنعتی انجام می شود و نتایج آن در "همایش شرکت های برتر ایران" در بهمن ماه امسال اعلام می‌گردد.
دکتر علی کرمانشاه مدیر عامل این سازمان با اعلام خبر فوق گفت:. از آنجا که از دیگر اهداف رتبه‌بندی   IMI-100، رتبه بندی شرکت ها از نظر میزان اثرگذاری آنها در اقتصاد ملی است، این رتبه بندی به سازمان های حاکمیتی و سیاستگذاران اقتصادی در تحلیل روند اقتصادی کشور، رشد رقابت در بخش های دولتی و خصوصی و در نهایت، اجرای سیاست های اصلاحی، کمک های ارزنده ای می کند .

دکتر کرمانشاه ادامه داد: دستاوردهای چنین رتبه بندی بیش از هر کسی، متوجه مدیران همین بنگاه ها است. بی تردید مدیران با استفاده از نتایج رتبه بندی، وضعیت رقابتی خود را شناخته و راهبردهای آینده شرکت خود را بهتر تدوین می کنند

وی گفت: سال گذشته 400 شرکت بزرگ کشور در پانزدهمین سال رتبه‌بندی معرفی شدند و پیش بینی می‌شود امسال تعداد این شرکت ها به 500 شرکت افزایش یابد.

همچنین مجید درویش، مجری رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران گفت: فرآیند رتبه‌بندی از مرداد ماه با فراخوان شرکت‌های واجد شرایط و دریافت صورت‌های مالی آنها شروع می‌شود و پس از انجام مراحل اجرایی کار، نتایج رتبه‌بندی در بهمن ماه اعلام می‌گردد.

وی در مورد شرایط ورود به این رتبه‌بندی گفت: هر واحد یا سازمانی که به عنوان "شرکت" ثبت شده باشد، در صورتی که انحصار قانونی نداشته باشد و میزان فروش یا درآمد آن طی سال مالی 91 بیش از 40 میلیارد تومان باشد، می تواند در این رتبه‌بندی شرکت کند.

درویش گفت: در این  رتبه‌بندی کلیه شرکت‌ها اعم از شرکت‌های بورسی و شرکت‌های غیر بورسی حضور دارند.
۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP