میر: یزد سهم بالایی از سرمایه گذاری خارجی در کشور را از آن خود کرده است

میر: یزد سهم بالایی از سرمایه گذاری خارجی در کشور را از آن خود کرده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،دبیر ستاد سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به ظرفیت های خوب صنعتی در استان یزد برای سرمایه گذاری گفت: یزد سهم بالایی از سرمایه گذاری خارجی در سطح کشور را از آن خود کرده است.

وی افزود: وجود واحدهای صنعتی، معدنی، کارخانجات و واحدهای بزرگ تولیدی نظیر فولاد، کاشی و سرامیک و سنگ آهن، این استان را به قطب صنعتی و معدنی کشور تبدیل کرده و بستر لازم را برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم کرده است.

وی افزود: قرار گرفتن در مرکز و در مسیر کریدور شمال - جنوب کشور از  دیگر ظرفیت‌های خوب سرمایه ‌گذاری در این استان است که باید به نحو بهینه از آن استفاده کرد.

میر با بیان اینکه طی سال های گذشته سرمایه گذاری خوبی در استان انجام شده است، بیان کرد: گروه‌های اقتصادی خارجی از کشورهای مختلف  در بخش صنعت و معدن به ویژه فولاد و سنگ آهن سرمایه گذاری کردند.

دبیر ستاد سرمایه گذاری استان یزد، افزایش درآمد و ایجاد اشتغال را از مزایای سرمایه گذاری برشمرد و تصریح کرد:  این استان، سهم بالایی از سرمایه گذاری کشور به خصوص در بخش صنعت به خود اختصاص داده است.

وی، تسهیل در صدور مجوز سرمایه‌ گذاری و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، شناسایی ظرفیت‌های این بخش، مذاکره با هیئت‌های خارجی و آمادگی کشورهای خارجی برای سرمایه ‌گذاری در استان را از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته برای رشد سرمایه گذاری در استان برشمرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف در زمینه رشد سرمایه گذاری نقش ایفاء می کنند، بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: در این زمینه، باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سرمایه گذار رغبت بیشتری برای توسعه فعالیت های خود داشته باشد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP