مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی ازپروژه های بانک توسعه اسلامی دراستان قم بازدیدکرد

مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی ازپروژه های بانک توسعه اسلامی دراستان قم بازدیدکرد
سعید خانی اوشانی مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری خارجی از دو پروژه "فاضلاب شهر قم" و "آبرسانی به قم از سد کوچری"، از پروژه های تامین مالی شده توسط بانک توسعه اسلامی بازدید و با مدیران استانی و عوامل اجرایی و پیمانکاران جلساتی برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، اوشانی در حاشیه  این بازدید  به خبرنگارما ،گفت: طرح فاضلاب شهر قم که احداث 97 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مناطق شمال و شمال غربی قم، 5/12  کیلومتر خط اصلی و 6 کیلومتر خط انتقال و یک واحد تصفیه خانه به ظرفیت 250 هزارنفر را پوشش می‌دهد، با تسهیلات بانک توسعه اسلامی به مبلغ 4/70 میلیون یورو مصوب گردیده است.


وی در ادامه افزود: اجزاء پروژه شامل شبکه جمع‌آوری فاضلاب، خطوط اصلی شمالی و انتقال فاضلاب، مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب، توسعه ساختمان شرکت آب و فاضلاب قم، مدیریت طرح، تجهیز واحد PIU و آموزش و ظرفیت‌سازی می‌باشد.


مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی  در عین حال خاطر نشان کرد: طرح آبرسانی به قم نیز با هدف بهبود کیفیت زندگی بوسیله ایمن‌سازی و تامین  5/142 متر مکعب آب آشامیدنی سالم به قم و روستاهای همجوار در حال اجرا می‌باشد و  از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به مبلغ 92  میلیون یورو بهره مند شده است که اجزاء این پروژه شامل؛ تصفیه‌خانه ، شبکه توزیع آب ، خدمات مشاور مدیریت طرح و احداث مخازن آب دو برادران و یزدان می‌باشد.


وی در خصوص هدف از این بازدید  یادآور شد: بررسی آخرین وضعیت اجرای پروژه های مذکور و  مذاکره با مسولین و مدیران  ذیربط  پیرامون تنگناها و مشکلات موجود در روند اجرای طرحها و انعکاس و پیگیری مراتب از دستگاههای داخلی و بانک توسعه اسلامی از جمله اهداف این بازدید  می‌باشد.


لازم به ذکر است در این بازدید ها توکلی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، رضوی، مدیر عامل مشرکت آب منطقه ای قم، مدیرکل اقتصادی استانداری قم و جمعی از مدیران آب و آبفای قم، پیمانکاران، ‌مدیران  و مسولین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور حضور داشتند.


گفتنی است، علاوه بر گزارشات از روند اجرایی دو پروژه فوق، در حاشیه این بازدید همچنین از تصفیه خانه فاضلاب شهر قم، خط انتقال تصفیه خانه قم،پروژه رینگ جنوبی آبرسانی به قم،مخازن دو برادران و از تصفیه‌خانه آب در طرح آبرسانی به قم نیز بازدید شد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP