ان اچ کی : ژاپن و آسه آن به دنبال آزادسازی سرمایه گذاری خارجی هستند

ان اچ کی : ژاپن و آسه آن به دنبال آزادسازی سرمایه گذاری خارجی هستند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ، ژاپن و گروه آسه آن در نشست برونئی اعلام کردند به دنبال آزادسازی سرمایه گذاری خارجی هستند.

 وزرای اقتصادی ژاپن و کشورهای عضو گروه همکاری های اقتصادی جنوب شرق آسیا ( آسه آن) در پایتخت برونئی جمع شده اند تا راههای توسعه روابط اقتصادی را بررسی کنند. در این نشست درباره لزوم تلاش برای ایجاد ثبات در سرمایه گذاری ها توافق شد. براساس این توافق، باید طرف های حاضر در این گفتگوها تا پیش از ماه دسامبر، مقررات مربوط به آزادسازی سرمایه گذاری خارجی را تبیین و اجرا کنند.

توشیمیتسو موتیگی وزیر اقتصاد و تجارت ژاپن در نشست بروئنی با مقامات ده کشور عضو گروه آسه آن دیدار کرد. محدودیت زدایی درباره سرمایه گذاری خارجی و شفافیت در این زمینه، از محورهای اصلی مورد بحث در نشست برونئی بود. به گفته توشیمیتسو موتیگی ، کشورهای عضو گروه آسه آن متوجه شده اند که بسیاری از شرکتهای ژاپنی تمایل دارند سرمایه گذاری های خود را در این کشورها افزایش بدهند و فعالیتهای خود را در این کشورها توسعه بدهند.

ژاپن و کشورهای عضو گروه آسه آن دراین خصوص اتفاق نظر دارند که لازم است روابط دوطرف گسترش پیدا کند. اما دیدگاههای ژاپن و کشورهای عضو گروه آسه آن درباره روند آزادسازی سرمایه گذاری خارجی متفاوت است.

ژاپن خواهان آزادسازی کامل سرمایه گذاری خارجی است اما کشورهای عضو گروه آسه آن می خواهند ملاحظات و محدویت هایی در این خصوص لحاظ شود. قرار است در ماه دسامبر در توکیو (پایتخت ژاپن) نشست دیگری بین آسه آن و ژاپن برگزار شود تا این مسائل پیگیری شود.

نشست توکیو با چهلمین سالروز شکل گیری مناسبات ژاپن و آسه آن مصادف خواهد بود. ژاپن و آسه آن ابراز امیدواری کرده اند که بتوانند تا زمان برگزاری نشست توکیو بتوانند درباره مقررات سرمایه گذاری به توافق برسند

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP