مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی خبرداد : استقبال از بیمه سرمایه گذاری خارجی در ایران توسط" شرکت اسلامی بیمه سرمایه گذاری و اعتبار صادراتی "

مدیر کل دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی خبرداد : استقبال  از بیمه سرمایه گذاری  خارجی در ایران توسط" شرکت  اسلامی بیمه سرمایه گذاری و اعتبار صادراتی "
سعید خانی اوشانی مدیر کل "دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی" در سازمان سرمایه گذاری خارجی، گفت: در راستای همکاری و بهره برداری از محصولات "شرکت اسلامی بیمه سرمایه گذاری و تضمین اعتبارصادراتی" (ICIEC) جهت جذب بیشتر سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران، در دستور کار مشترک دفتر وامها،مجامع و موسسات بین المللی و دفتر سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته است .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،خانی اوشانی طی مصاحبه ای با خبرنگار ما ،با اعلام این خبر افزود:  جهت توسعه استفاده از خدمات بیمه سرمایه گذاری خارجی،  مذاکرات و پیگیری هایی با مدیران شرکت مزبور صورت پذیرفت  که موسسه  ICIEC از درخواست  توسعه همکاری با جمهوری اسلامی  ایران در زمینه بیمه سرمایه گذاری خارجی استقبال نموده است.


وی   تصریح کرد: شرکت مذکور اعلام آماده گی نموده است که با سازمان سرمایه گذاری  و کمکهای اقتصادی و فنی ایران جهت درج خدمات بیمه سرمایه گذاری خارجیICIEC    در بسته مشوق های بخشی و فرابخشی سرمایه گذاری خارجی در ایران همکاری نماید.


 لازم به ذکر است در این راستا، جهت تعریف مکانیزمی برای ارتقاء استفاده از محصولات بیمه سرمایه گذاری، دفتر سرمایه گذاری خارجی این سازمان به عنوان مرجع ملی و کانال تخصصی بیمه سرمایه گذاری ICIEC در جمهوری اسلامی ایران انتخاب و به شرکت مزبور معرفی شده است.


گفتنی است "شرکت اسلامی بیمه سرمایه گذاری و تضمین اعتبار صادراتی"  (ICIEC) یکی از شرکتهای وابسته به بانک توسعه اسلامی می باشد که با هدف بسط دامنه معاملات تجاری و جریان سرمایه گذاری کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی در سال 1994 میلادی تاسیس شد.


بر پایه این گزارش ، جمهوری اسلامی ایران نیز در سال 1996 به عضویت این موسسه درآمده است  و تا کنون 40 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی(OIC)  به عضویت این موسسه درآمده  و از خدمات موسسه موصوف جهت صادرات و جذب سرمایه از اقصی نقاط جهان بهره مند می گردند.


لازم به ذکر است خدمات  این موسسه  شامل "بیمه اعتبار صادراتی" با هدف توسعه صادرات بین کشورهای عضو و همچنین  "بیمه سرمایه گذاری خارجی" با هدف جذب سرمایه از اقصی نقاط جهان می باشد.  محصولات شرکت مزبور جهت پوشش ریسک تجاری و غیر تجاری(کشوری) ارائه می گردد.


به گزارش خبرنگار ما ، از محصولات بیمه اعتباری شرکت موصوف می توان به بیمه نامه تامین مالی صادرات، بیمه نامه تکمیلی میان مدت، بیمه نامه جامع کوتاه مدت و بیمه نامه قرارداد واحد اشاره نمود و مضافا اینکه "صندوق ضمانت صادرات ایران" در راستای بیمه اعتبار صادراتی با موسسه مزبور همکاری می نماید.۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP