در دیدار وزیر صنعت،معدن و تجارت با هیات اقتصادی مطرح شد:تمایل چینی ها برای سرمایه گذاری صنعتی و معدنی در ایران

در دیدار وزیر صنعت،معدن و تجارت با هیات اقتصادی مطرح شد:تمایل چینی ها برای سرمایه گذاری صنعتی و معدنی در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از شاتا،وزیر صنعت ، معدن و تجارت روز یک شنبه در ملاقات با یک هیات اقتصادی – تجاری چینی در مورد موضوعات تجاری از جمله تامین برخی کالاهای اساسی بحث و گفتگو کرد.

مهندس محمد رضا نعمت زاده با اشاره به روابط تجاری گسترده ایران و چین گفت : چین به عنوان یک شریک راهبردی و اولویت دار برای کشورمان از اهمیت خاصی برخوردار است و خوشبختانه روند رو به رشد  تجارت با این کشور این اهمیت را به خوبی نشان می دهد.


 مهندس نعمت زاده همچنین با اشاره به همکاریهای خوب هیات تجاری چینی  اظهار امیدواری کرد که این همکاریها گسترش یابد .


امضای تفاهم نامه همکاری هیات تجاری چینی  با شرکت بازرگانی دولتی و نهایی شدن این تفاهم نامه در خصوص تامین برخی کالاها که به امضای طرف چینی رسیده ، از دیگر موارد تاکید شده از سوی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در این نشست بود.


همچنین همکاری در زمینه تامین مالی شرکتهای ایرانی در قالب تفاهم نامه با بانک مرکزی و شرکت بازرگانی داخلی ( که تاکنون اجرایی نشده است) از دیگر مواردی بود که نعمت زاده بر آن تاکید ویژه داشت.


در ادامه هیات چینی نیز تمایل خود را برای سرمایه گذاری در بخشهای صنعتی و معدنی اعلام کرد.


یادآورمی شود حجم مبادلات تجاری دو کشور ایران و چین  در سال 2012 و با وجود تحریمهای جهانی بدون احتساب نفت بالغ بر 13.6 میلیارد دلار ارزیابی شده است که از این رقم 5.4 میلیارد دلار آن صادرات ایران به چین و 8.1 میلیارد دلار آن واردات کشورمان از چین است.


بر اساس آمار گمرک ، حجم مبادلات دو کشور با احتساب نفت حدود 30 میلیارد دلار ارزیابی می شود.

۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ۱۴:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP