تسهیل شماری از مقررات سرمایه‌گذاری در هند

تسهیل شماری از مقررات سرمایه‌گذاری در هند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا،بانک مرکزی هند از این پس به سرمایه‌گذاران خارجی و شهروندان مقیم خارج که سهام شرکت‌های هندی را در اختیار دارند اجازه می‌دهد مستقیما از طریق کارگزاران، سهام بیشتری خریداری کنند.

 پیش از این سهامدارانی که سهم عمده‌ای در یک شرکت هندی در اختیار داشتند و تمایل داشتند آن را بالاتر ببرند، باید یک فرآیند پیچیده و طولانی را طی می‌کردند.

اقدام بانک مرکزی هند تنها چند روز پس از رسیدن راگورام راجان به ریاست این بانک صورت می‌گیرد. هند اکنون با یکی از بزرگ‌ترین چالشهای اقتصادی و مالی سال‌های اخیر شامل خروج سرمایه‌های خارجی و سقوط ارزش روپیه روبرو است.

راجان برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران بر اقداماتی تاکید کرد که بانک مرکزی برای پشتیبانی از روپیه انجام خواهد داد. ارزش روپیه از ماه مه به این سو حدود 19 درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، کاهش ارزش روپیه تا حدی نتیجه خروج سرمایه‌های خارجی به دلیل افزایش انتظارات نسبت به آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا در آینده ای نزدیک بوده است.
۱۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۳:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP