حجازی: تقاضا برای سرمایه گذاری در خوزستان افزایش یافته است

حجازی: تقاضا برای سرمایه گذاری در خوزستان افزایش یافته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،استاندار خوزستان گفت: استقبال بسیار زیاد سرمایه گذان داخلی و خارجی برای حضور در استان خوزستان ،موجب بالا رفتن تقاضای برای واگذاری زمین به سرمایه گذاران شده است.سیدجعفر حجازی در ستاد سرمایه گذاری استان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: تقاضا برای دریافت زمین از سوی سرمایه گذاران باعث کم شدن زمین و محدودیت در این بخش شده است.

وی افزود:با وجود مشکلات اقلیمی و آب و هوایی دراستان خوزستان به دلیل شرایط خاص این استان و وجود زیر ساخت های لازم ،سرمایه گذاران بسیاری از داخل و خارج کشور خواستار فعالیت در استان خوزستان هستند.

استاندار خوزستان با اشاره به رتبه نخست استان خوزستان در سال گذشته در بخش سرمایه گذار خارجی گفت: در سال گذشته خوزستان با یک میلیارد و 900میلیون دلار و با فاصله بسیار زیاد از سایر استان ها ، مقام نخست جذب سرمایه گذار خارجی را از آن خود کرد.

حجازی افزود: از این میزان 204 میلیون دلار در طرح‌های غیرنفتی و باقی آن نیز در طرح های مربوط به بخش نفت سرمایه گذاری شده است.

استاندار خوزستان بیان داشت: استقرار نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در ساختمان سرمایه‌گذاری و ایجاد پنجره واحد اقتصادی به توسعه سرمایه‌گذاری کمک زیادی کرده است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان بیان داشت: توسعه سرمایه‌گذاری در بخش صنایع کشاورزی، تولید و اشتغال پایداری را به ارمغان می‌آورد.

حجازی تصریح‌کرد: با استفاده از منابع موجود مانند آب و اراضی مستعد زراعی می‌توان ظرفیت تولید محصولات کشاورزی را از 14 میلیون تن فعلی به 25 میلیون تن تا چهار سال آینده رساند.

وی در پایان اظهارکرد: از شهرداری انتظار داریم تا ساختار اداری خود را اصلاح کند تا موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران حوزه شهری برداشته شده و آن‌ها راحت‌تر نسبت به اجرای طرح‌های خود اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان نیز در ادامه با بیان اینکه میزان طرح‌های سرمایه‌گذاری استان در سال جاری 286 طرح است بیان داشت: 67 طرح در مرحله تفاهم‌نامه و 28 طرح دیگر به مرحله عقد قرارداد رسیده است.


مسعود صدری افزود: تا 20 مردادماه یک‌هزار و 709 میلیارد تومان سرمایه ریالی و 709 میلیارد دلار سرمایه ارزی در استان خوزستان جذب شده است

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP