معاون وزیر اقتصاد خبر داد: برنامه‌ریزی وزارت اقتصاد برای جذب سرمایه‌‌های خارجی در بازار سرمایه

معاون وزیر اقتصاد  خبر داد:  برنامه‌ریزی وزارت اقتصاد برای جذب سرمایه‌‌های خارجی در بازار سرمایه
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم،معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اولویت رونق تولید و سرمایه‌گذاری در کوتاه‌ترین زمان در وزارت اقتصاد گفت: در زمینه بازار سرمایه نیز تلاش می‌کنیم در تأمین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهیم.
 شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه مدل اقتصاد کلان در این وزارتخانه در کوتاه‌ترین زمان اجرا می‌شود و آثار این سیاست‌ها شبیه‌سازی خواهد شد، گفت: توجه به تأمین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی در برنامه‌ریزی‌های بلندمدت باید محقق شود.

وی با بیان "در حال حاضر سعی می‌کنم در مورد بورس انرژی گزارشی برای پیشرفت و توسعه  آن ارائه دهم" گفت: طراحی  مدلهای کلان انجام و تلاش زیادی نیز برای آن شده است و سعی می‌کنیم در زمان کوتاهی به جمع‌بندی و نتیجه لازم در زمینه برنامه‌های وزارت اقتصاد برسیم تا مدل اقتصاد کلان وزارت‌خانه قابل اجرا و آثار سیاست‌ها را شبیه‌سازی کنیم.

وی رونق تولید و سرمایه گذاری را یکی از مسائلی دانست که سعی می‌شود در وزارت اقتصاد در کوتاه‌ترین زمان پیگیری شود، گفت: در زمینه بازار سرمایه نیز تلاش می‌کنیم در تأمین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهیم تا جذب سرمایه خارجی را تقویت کنیم.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: راه‌هایی که تاکنون در بازار سرمایه انجام شده باید تقویت و توسعه پیدا کند و همچنین تأمین مالی از طریق فروش کالا به‌صورت سلف و قراردادی آتی را نیز باید تقویت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد از نخستین وزارتخانه‌هایی بود که برنامه‌های 100روزه خود را به رئیس جمهور ارائه کرد که از نظر محتوایی نیز موارد خوبی در آن اشاره شده است.
۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP