وزیر راه و شهرسازی : تعداد شهرهای جدید افزایش می‌یابد/ منعی برای سرمایه‌گذاران خارجی در این شهرها نیست

وزیر راه و شهرسازی : تعداد شهرهای جدید افزایش می‌یابد/ منعی برای سرمایه‌گذاران خارجی در این شهرها نیست
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ،وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد شهرهای جدید با مکان‌یابی مناسب افزایش می‌یابد، گفت: هیچ منعی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در شهرهای جدید وجود ندارد.
عباس آخوندی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا تعداد شهرهای جدید افزایش پیدا می‌کند، گفت: در آینده باید در شهرهای جدید مکان‌یابی‌های مناسبی صورت گیرد تا به کمک کسانی که علاقمند هستند سرمایه‌گذاری‌های لازم در این شهرها انجام شود.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید استفاده خواهیم کرد، گفت: یک فضای رقابتی در شهرهای جدید به نفع شرکتهای داخلی ایجاد خواهیم کرد، اما قاعدتاً هیچ منعی برای سرمایه‌گذاری شرکتهای خارجی در شهرهای جدید نیست.

وی در ادامه گفت: برنامه‌ای که برای شهرهای جدید بسیار حائز اهمیت است، بحث وصل شدن حمل و نقل شهرهای جدید به شبکه حمل و نقل مادر و شهرهای کلان است، تا نقل و انتقالات به صورت ساده، سریع و آسان و مطمئن بین شهرهای جدید و شهرهای مادر صورت گیرد.

آخوندی خاطرنشان کرد: البته به تعهدات قبلی هم جامه عمل خواهیم پوشاند، اما با توجه به توسعه شهری که در این شهرهای جدید است، بحث الگو و اسکان جمعیت و نحوه سکونت‌گذاری در این شهرها با یک تیمی از مشاوران فرهنگی و اجتماعی نحوه این سکونت‌پذیری را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: البته باید خدمات زیربنایی و روبنایی هم انجام شود، بنابراین این اطمینان را به ساکنان این شهرها می‌دهم که توسعه خدمات را با جمعیت زیاد پی می‌گیریم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در مورد شهرهای آتی پیدا خواهد شد، ما یک نسل جدیدی را مطالعه می‌کنیم که عمدتاً بر مبنای شهروند محوری و سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی خواهد بود، بنابراین سرمایه‌گذارانی که علاقمند هستند در شهرهای جدید سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

آخوندی در پاسخ به این که قرار بود شهر پرند به  عنوان پایتخت اداری انتخاب شود، گفت: این مساله یک بحث خام و ناپخته بود که در صورت این انتخاب، چندین هزار میلیارد تومان هزینه روزی دست دولت می‌گذاشت، بنابر این مساله تنها یک شعار بود.و

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش فارس که آیا مدیران عامل شهرهای جدید تغییر می‌کنند، گفت: چه سوالات سختی مطرح می‌کنید! تا بررسی نکنیم، جوابی نخواهیم داشت.
۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP