رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد:مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی، کانونی برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی

رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد:مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی، کانونی برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی
ابوالفضل کوده ای رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی به منظور تسهیل و تسریع امور مربوط به سرمایه گذاری های خارجی در ایران، متولی و کانون مراجعات کلیه متقاضیان سرمایه گذاران خارجی می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، ابوالفضل کوده ای  در طی گفت و گویی با خبرنگار ما گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی به استناد قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  تشکیل شده است که نمایندگان تام الاختیار دستگاه های اجرایی کشور به منظور ارائه خدمات و به عنوان بازوی کارشناسی متخصص به منظور تسریع در صدور مجوزهای اولیه سرمایه گذاران خارجی در آن حضور دارند.


کوده ای در ادامه افزود:حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی در یک مکان واحد به منظور  این است که متقاضیان سرمایه گذاری خارجی که نیازمند مراجعه به دستگاه ها  و سازمان های مختلف می باشند،با وجود مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی پاسخ تقاضا های خود را در یک کانون واحد دریافت می نمایند .

مهمترین وظایف  مرکز خدمات سرمایه گذاری
رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری یکی از وظایف اصلی  این مرکز را هماهنگی و اقدام به منظور تسهیل و تسریع صدور مجوزهای اولیه سرمایه گذاران اشاره کرد وگفت: بطور کلی مرکز خدمات سرمایه گذاری در قبل ، حین و بعد از پروژه سرمایه گذاری در کنار سرمایه گذاران خارجی خواهد بود و نقش حمایتی و مداخله حاکمیتی برای حل و فصل مسایل و مشکلات  فراروی سرمایه گذاران را خواهد داشت،لذا نظارت بر حسن انجام طرح های سرمایه گذاری خارجی نیز از جمله وظایف این مرکز می باشد.

مرکز خدمات سرمایه گذاری  در استان ها
کوده ای در ادامه به شکل گیری مراکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه هئیت محترم وزیران و به منظور حمایت و تسریع در امر سرمایه گذاری داخلی و خارجی و در راستای اهداف قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی، در سال های اخیر  ستاد و مرکز خدمات سرمایه گذاری به منظور تسهیل و تسریع کلیه امور سرمایه گذاران در استان ها  شکل گرفته است .

مهمترین اهداف مراکز خدمات سرمایه گذاری
رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی مهمترین اهداف مرکز خدمات سرمایه گذاری را اشاعه فرهنگ جلب و جذب سرمایه و حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، پاسخگویی و راهنمایی و مشاوره به سرمایه گذاران و معرفی فرصت های سرمایه گذاری به آنان، انجام هماهنگی با دستگاههای اجرایی استان جهت اخذ مجوزهای لازم، ایجاد ارتباط و هماهنگی با سازمان سرمایه گذاری و وزارتخانه های مرتبط با پروژه ، کاهش بوروکراسی زاید اداری و تسهیل و روان ساختن فعالیتها بر شمرد و گفت: سازماندهی امور و گردش کار در مرکز خدمات به گونه ای است که سرمایه گذاران به کلیه اطلاعات و راهکارهای لازم دسترسی پیدا می نمایند و نیازی به مراجعات مکرر به دستگاههای اجرایی ذیربط ندارند و متقاضیان می توانند همواره و در طول دوره سرمایه گذاری خود از خدمات و مشاوره های مرکز خدمات بهره مند گردند.


کوده ای در پایان یاد آور شد:مراکز خدمات سرمایه گذاری خارجی مستقر در استان ها در راستای اطلاع رسانی در مورد مزیتها و قابلیتهای استان، مزایا و مشوقهای سرمایه گذاری شناساندن فرصتهای سرمایه گذاری در استان و راهنمایی سرمایه گذاران با استفاده از فرایند صدور مجوزها و... اقدام به طراحی و راه اندازی سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری نموده است.


 گفتنی است ،این مرکز از  چندتن از نمایندگان تام الاختیار دستگاه های اجرایی و آشنایی کامل با موضوع جذب سرمایه گذاری خارجی از جمله  وزارت امور خارجه ،وزارت بازرگانی ،وزارت کارو امور اجتماعی،وزارت صنعت ،معدن و تجارت ، وزارت جهاد کشاورزی ،سازمان امور مالیاتی کشور،گمرک جمهوری اسلامی ایران،بانک مرکزی ،اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و سازمان حفاظت محیط زیست  به عنوان یک شبکه هماهنگ کننده ومجری امور اجرائی  و خدمات مربوط به دستگاه متبوع خود در ارتباط با سرمایه گذاری خارجی  و ارائه خدمات به سرمایه گذاری خارجی در محل سازمان سرمایه گذاری خارجی تشکیل شده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP