مدیرعامل ksd کره جنوبی خبر داد: آمادگی تشکیل کارگروه‌های تخصصی بازار سرمایه میان ایران و کره

مدیرعامل ksd کره جنوبی  خبر داد: آمادگی تشکیل کارگروه‌های تخصصی بازار سرمایه میان ایران و کره
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،مدیرعامل ksd کره جنوبی با بیان اینکه به دنبال افزایش همکاری‌ها با بازار سرمایه تهران هستیم، گفت: کارگروه‌های اجرایی و عملیاتی درباره مفاد تفاهم‌نامه همکاری به زودی تشکیل می‌شود.
 مراسم امضای تفاهم‌نامه میان CSDI ایران و KSD کره جنوبی پیش از ظهر امروز در محل سالن همایش‌های سپرده‌گذاری مرکزی ایران با حضور علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و دو مقام ارشد این دو نهاد (حامد سلطانی‌نژاد و کیم‌کیونگ‌دونگ) برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در جریان برگزاری این مراسم، کیم‌کیونگ‌دونگ با حضور در نشست خبری به سؤالات خبرنگاران حاضر در نشست پاسخ داد.

کیم‌کیونگ‌دونگ در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه، در کره جنوبی خیابانی به نام تهران داریم، گفت: اگر خاطرم باشد این خیابان حدود 30 سال پیش در یکی از خیابان‌های مرکزی شهر سئول نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه، با نام تهران آشنا هستم و برای اولین بار به تهران سفر می‌کنم گفت: باعث افتخار و خوشحالی است که در خدمت همکارانم در تهران به سر می‌برم.

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی کره جنوبی افزود: با امضای یادداشت تفاهم‌نامه بازار سرمایه ایران و کره‌ امیدواریم بتوانیم دانش و تجربیات مؤثری را مورد تبادل قرار دهیم.

کیم‌کیونگ‌دونگ با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بازار سرمایه ایران همانند خیابان تهران در سئول که به یکی از مراکز مالی مهم شهر تبدیل شده، رشد خوبی داشته باشد گفت: با تبادل اطلاعات میان CSDI میان ایران و کره شاهد ارتقای سطح دانش در میان دو کشور خواهیم شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم از اکنون دو کشور ایران و کره به تعمیق روابط بپردازند.

* آمادگی کامل برای تشکیل کارگروه‌های عملیاتی میان دو کشور برای اجرای مفاد یادداشت تفاهم‌نامه

مدیر عامل KSD کره جنوبی در پاسخ به سؤال فارس، مبنی بر زمان تشکیل کارگروه‌های عملیاتی و اجرایی برای آغاز این همکاری‌ها تأکید کرد: از اکنون آمادگی داریم تا این کارگروه‌ها را تشکیل دهیم و همکاری میان دو کشور را از این لحظه آغاز کنیم.

وی ادامه داد: در رابطه با این مسئله پیش از این صحبت کردیم و انتظار داریم تا از این لحظه این همکاری‌ها شروع شود.

وی گفت: با تشکیل گروه‌هایی در این زمینه، همکاری‌ها را آغاز می‌کنیم و در این باره پس از امضای این تفاهم‌نامه مکاتباتی را با یکدیگر خواهیم داشت.

کیم‌کیونگ‌دونگ گفت: امیدواریم ارتباطات و پیوند بازار سرمایه دو کشور را گسترش دهیم و در این رابطه با مقامات دولتی رایزنی خواهم کرد که حمایت‌هایی را در این زمینه داشته باشند.
۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP