قشقاوی : فارس استان معین و مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است

قشقاوی : فارس استان معین و مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه گفت:فارس در جنوب کشور، استان معین و مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است از این رو باید حمایت های لازم را از بخش خصوصی برای جلب سرمایه گذاری دراین منطقه بیش از پیش مهیا کنیم.

حسن قشقاوی ، دوشنبه درآیین افتتاح ساختمان جدید نمایندگی وزارت امور خارجه در شیراز افزود: باید با هدف جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری دراین استان ، همایشی با عنوان فارسی ها برای فارس برگزار شود و وزارت خارجه هم آماده همکاری برای برپایی این همایش است.


وی به فراهم شدن مقدمات برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت:فارسی های فراوانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی کشورهای دیگر زندگی می کنند که علاقه مند به سرمایه گذاری دراستان فارس هستند.


قشقاوی بیان کرد:شهرشیراز و استان فارس از قابلیت ها و ظرفیت های فراوان و بسیار مناسبی برخوردار است که باید از آنها در بخش بین الملل به خوبی بهره گرفت.


معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه در بخش دیگری از مطالب خود افزود:نمایندگی وزارت امور خارجه در استان فارس و شهر شیراز قدیمی ترین نمایندگی در کشور و یکی از نمایندگی های فعال این وزارتخانه به شمارمی آید و در بسیاری از شاخص ها رکوردار و همواره منشا خدمات مهم و موثر بوده است.


قشقاوی بیان داشت: سال گذشته 21 هزار سند تجاری ، دانشجویی و بیش از پنج هزار ویزای فرودگاهی در نمایندگی وزارت امورخارجه درفارس صادرشده است واین آمار مبین میزان تاثیر و کارآمدی دفتر نمایندگی شیراز است.


وی ادامه داد:در پنج ماهه نخست امسال نیز درنمایندگی وزارت امورخارجه در استان فارس نیز سه هزار ویزای فرودگاهی صادر شده است و پیش بینی می کنیم که تا پایان سال جاری ، فعالیت ها دراین بخش در مقایسه با پارسال افزایش یابد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP