تامین منابع مالی با ورود "سرمایه های خارجی"

تامین منابع مالی با ورود "سرمایه های خارجی"
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،حسین وکیلی کارشناس اقتصادی ، گفت: انتقال سرمایه و جذب سرمایه خارجی برای توسعه کشورهایی که دسترسی به منابع کافی ندارند یکی از سیاست های درستی است که مسولان از ان استفاده می کنند.

وی افزود: جذب و تشویق سرمایه گذاران خارجی به کشور علاوه بر تامین مالی می تواند باعث ارتقای دانش فنی و ورود فناوری های روز می شود.


این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه برای ورود سرمایه های خارجی به کشور باید بستری فراهم شود که به سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در ان کشور اطمینان دهد افزود: بهبود روابط بین الملل و تسهیل قوانین و مقررات از جمله نیازهای کشور برای تشویق و جذب این سرمایه ها است.


وکیلی بیان کرد: سرمایه می تواند بخش تولید را تحریک کند و با افزایش تولید، موجب رشد تجارت، بهبود سطح زندگی مردم و رشد و توسعه اقتصادی شود.


وی تصریح کرد: در صورتی که امنیت سرمایه گذاری در کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای در حال گذار، تضمین شده و بستر قانونی لازم فراهم شود سرمایه گذاران بین الملل میل و رغبت بیشتری برای حضور در این گونه بازارها خواهند داشت.


وی خاطرنشان کرد: استفاده از سرمایه های خارجی به کشورهای میزبان نیز فرصت بهره گیری از مزیت های نسبی، رشد اقتصادی، اشتغال زایی و دستیابی به دانش و فناوری روز برای تولید کالاهای رقابتی در عرصه بین المللی را می دهد.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP