مزیت های اقتصادی همدان برای جذب سرمایه گذاران شناسایی شود

مزیت های اقتصادی همدان برای جذب سرمایه گذاران شناسایی شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،استاندار همدان گفت: مزیت های اقتصادی این استان باید برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی شناسایی شود.

علی محمد آزاد روز چهارشنبه در ستاد سرمایه گذاری استان همدان افزود: باید تمامی تئوری های کارشناسی برای جذب سرمایه گذار و رونق تولید، به عمل و راهکار تبدیل شود.


وی با بیان اینکه برای افزایش سرمایه گذاری ها باید به سمت طرح هایی حرکت کرد که بتواند سرمایه‌های کوچک مردم را جذب و به کار تبدیل کند، اظهار کرد:استان همدان مزیت های اقتصادی بسیاری دارد که هنوز از آن ها به طور کامل بهره برداری صورت نگرفته است.


آزاد ادامه داد: به عنوان مثال ظرفیت گردشگری که در همدان وجود دارد می تواند رونق اقتصادی بزرگی را در کشور ایجاد کند.


وی گفت: باید مزیت های اقتصادی استان در قالب جزوه ها، لوح های فشرده در زبان های مختلف تدوین و به سفارت خانه های کشورهای دیگر ارسال شود.


استاندار همدان تصریح کرد: مطالعات برخی از طرح ها که سودآور بوده و می تواند بودجه و اعتبارات ریالی و ارزی را جذب کند به همراه پیشنهاداتی که جای مطالعه دارند در سایت اینترنتی مرکز سرمایه گذاری استان قرار داده شود.


آزاد تاکید کرد: مرکزی در استان راه انداری شود که تمامی مجوزهای لازم برای راه اندازی یک واحد تولیدی و یا مقدمات یک سرمایه گذاری را در کمترین زمان ممکن مهیا کند. در این مرکز نماینده تام الاختیار دستگاه های مربوطه حضور داشته و در کمترین زمان موافقت های لازم اخذ شود.


رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان نیز در این جلسه گفت: طرح های مختلفی در همدان برای به اجرا در آمدن وجود دارد که تنها در انتظار سرمایه گذار مطلوبی هستند.


سعید سیاری گفت: باید شرایط را به گونه ای مهیا کرد که سرمایه گذاران خوش نام از بازگشت سرمایه خود اطمینان خاطر یافته و به سرمایه گذاری اقدام کنند.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به این که 17 سایت اقامتی در سطح استان همدان ایجاد شده است، گفت: حوزه سرمایه گذاری در استان همدان باید آسیب شناسی شده و نقاط قوت و ضعف آن مشخص شود.


علیرضا ایزدی افزود: در طول هشت سال گذشته 560 فقره موافقت اصلی برای طرح های مختلف اخذ شده که تنها 17 مورد آن به سرانجام رسیده است.


وی تأکید کرد: پیاده کردن الگوهای کشورهای دیگر به دلیل وجود اختلاف ها در فرهنگ و اقلیم کشورها در ایران امکان پذیر نبوده و باید طرح های خاص هر منطقه برای رونق گرشگری و توسعه سایت های گردشگری را پیاده کرد.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان افزود: از 167 منزل شخصی که برای دریافت مجوز برای اجاره دادن به گردشگران تقاضای خود را ارایه داده بودند تنها 57 خانه واجد شرایط شناخته شده اند.


رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان نیز در این جلسه اظهار داشت: باید موانع سرمایه گذاری در استان در کنار مزیت های اقتصادی همدان بررسی شود .


سید مجید موسوی گفت: وابستگان تجاری در سفارتخانه های ایران در کشورهای خارجی مسوول جذب سرمایه گذار در داخل هستند اما تا کنون یک وابسته تجاری موفق به جذب یک سرمایه گذار در همدان نشده است.


وی تأکید کرد: شناساندن مزیت های اقتصادی استان به دنیا نیازمند تدارک یک تسهیلات ویژه برای اطلاع رسانی صحیح و معرفی تولیدات داخلی است.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP