همایش بین المللی سرمایه گذاری اردیبهشت 93 در مشهد برگزار می شود

همایش بین المللی سرمایه گذاری اردیبهشت 93 در مشهد برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،استاندار خراسان رضوی از برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در اردیبهشت ماه سال 1393 در مشهد مقدس با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی خبر داد.


محمد حسین فروزان مهر روز پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی تربت حیدریه، گفت: 500 طرح اقتصادی برای ارایه در همایش بین المللی سرمایه گذاری پیش بینی و زمینه جذب سرمایه گذار و عملیات اجرای آنها در خراسان رضوی فراهم شده است.


وی بیان کرد: برگزاری همایش های بین المللی بستر معرفی ظرفیتهای اقتصادی منطقه، بررسی چالشهای موجود و ارایه راهکارهای مناسب برای حل آنها، جذب سرمایه گذاران خارجی و شناسایی سرمایه گذاران جدید داخلی را فراهم می کند.


استاندار خراسان رضوی با اشاره به چشم انداز توسعه اقتصادی منطقه و برنامه ریزی گسترده در این راستا، گفت: قطار توسعه استان نمی تواند منتظر حرکت لاک پشتی برخی سرمایه گذاران و دست اندرکاران حوزه اقتصادی باشد.


فروزان مهر تاکید کرد: باید همه بنگاه های اقتصادی فعالیت خود را گسترش داده و برای توسعه اقتصادی هر چه بیشتر خراسان رضوی تلاش کنند.


وی اظهار داشت: هر سرمایه گذار بخش خصوصی در خراسان رضوی که به هر نحو بخواهد در رونق اقتصادی منطقه، جذب بازارهای خارجی و افزایش تولیدات کوتاهی کند و واحد تولیدی خود را در حال رکود باقی بگذارد، مجوز فعالیت واحد و پروانه صادره لغو و امتیازش به سرمایه گذاران فعال دیگر واگذار می شود.


او تاکید کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی خراسان رضوی باید تلاش خود را چند برابر کنند زیرا تنها در صورت فعالیت مطلوب چرخه تولید در استان زمینه ایجاد اشتغال و توسعه منطقه فراهم خواهد شد.


وی گفت: تمام تلاش مسوولان اقتصادی خراسان رضوی باید رفع مسائل معیشتی مردم باشد تا نیروی انسانی پویا و کارآمد در چرخه اقتصادی استان فعالیت داشته باشند.


استاندار خراسان رضوی با اشاره به رشد بخش کشاورزی استان طی سالهای اخیر گفت: تسهیلات طرح توسعه کشاورزی دولت پیشین باعث رونق این بخش در منطقه و افزایش تولیدات شد.


فروزان مهر افزود: یکپارچه سازی سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی خراسان رضوی در اولویت برنامه های دولت در این بخش می باشد تا مصارف بی رویه آب کشاورزی کاهش یابد.


وی رونق بخش کشاورزی خراسان رضوی را در گرو استفاده بهینه از منابع آبی، بهره برداری مطلوب از تسهیلات دولت و توسعه صنایع تبدیلی در این بخش دانست.


او اظهار داشت: برای تولید و رشد اقتصادی پایدار در خراسان رضوی باید برنامه ریزی گسترده به منظور رونق بخش صنعتی استان انجام گیرد زیرا تاکنون رشد صنعتی منطقه متناسب با ظرفیت ها، منابع و نیروی متخصص آن نبوده است.


وی مجوزهای صادره در بخش تولید و طرحهای صنعتی خراسان رضوی را مطلوب دانست و گفت: در بخش فولاد با توجه به ذخایر معدنی استان طرحهای خوبی مصوب شده که در دست اجراست.


او افزود: سه طرح فولادسازی در تربت حیدریه در حال اجراست که دو طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی و یک طرح با سرمایه گذاری بخش دولتی تامین اعتبار شده و با بهره برداری از آنها این شهرستان به قطب تولید فولاد کشور تبدیل می شود.


وی توصیه کرد: واحدهای فولادسازی تربت حیدریه در حوزه تولید شمش و آهن اسفنجی فعالیت کنند زیرا بهترین نوع تولید به لحاظ صرفه اقتصادی با توجه به نیاز بازار و میزان سرمایه گذاری می باشد.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP