توسعه صنعت پتروشیمی با حضور بخش خصوصی برنامه ریزی می شود

توسعه صنعت پتروشیمی با حضور بخش خصوصی برنامه ریزی می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: همکاری و تعامل با بخش خصوصی برای توسعه صنعت پتروشیمی به عنوان یک راهبرد در دستور کار قرار دارد.


حسن پیوندی اظهارکرد: بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی یکی از ارکان توسعه این صنعت ارزش آفرین به شمار می رود و افزایش سطح همکاری ها میان شرکت های واگذار شده در قالب اصل 44 قانون اساسی با یکدیگر و همچنین با شرکت ملی صنایع پتروشیمی می تواند اهداف پیش بینی شده برای تولید را محقق سازد.


وی افزود: پتروشیمی اکنون یکی از ارکان اقتصاد ایران به شمار می رود و در سال حماسه اقتصادی برای دستیابی به هدف های برنامه ریزی شده برای این صنعت باید با برنامه ریزی و هدف گذاری های دقیق مدیریت، ارتباطات و قوانین را در صنعت پتروشیمی تقویت کرده و تحولی جدید ایجاد کنیم.


وی ادامه داد: تقویت صنعت پتروشیمی توسعه اقتصادی کشور را به همراه می آورد و می تواند ارکان اقتصاد ایران را تقویت کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی ، معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: بخش دولتی در کنار بخش خصوص می توانند بسیاری از چالش های موجود در صنعت پتروشیمی را مرتفع کند و در این مسیر یک عزم ملی نیاز است تا این صنعت بتواند به اهداف کلان خود دست یابد.


وی تاکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و تعامل با بخش خصوصی و مجموعه انجمن ها و تشکل های فعال در صنعت پتروشیمی است.


پیوندی ادامه داد: صنعت پتروشیمی ایران در چند سال گذشته با وجود اعمال شدید ترین تحریم ها توانست دستاوردهای بسیاری را کسب کند و درآمد زایی مطلوبی را برای کشور داشته باشد و در صورت حمایت بیشتر از سوی دولت و نظام بانکی این صنعت مسیر پیشرفت خود را با شتاب بیشتری خواهد پیمود.

بنا بر گزارش شانا، پیش از این نیز وزیر نفت با تاکید بر نقش مهم پتروشیمی در توسعه کشور گفته بود: امیدواریم با استفاده از امید و تلاش شکل گرفته در صنعت نفت، ارزش تولیدات پتروشیمی ایران را از ۲۰ میلیارد دلار کنونی به بیش از ۴۰ میلیارد دلار برسانیم.


بیژن نامدار زنگنه با تاکید بر این که، صنعت پتروشیمی یکی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، اظهار کرده بود: صنعت پتروشیمی می تواند سبب دور شدن ایران از سیاست خام فروشی شود؛ این صنعت علاوه بر تولید ثروت می تواند زنجیره ارزش را در صنایع پایین دستی تکمیل و همراه با ایجاد اشتغال محصولات متنوعی تولید کند.


وی گفته بود که هم اکنون محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای مختلفی همچون تایوان و چین صادر و در آنجا تبدیل به محصولات نهایی و مصرفی شده و دوباره به ایران باز می گردد، از این رو ایران ظرفیت فراوانی برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در این صنعت دارد.


وزیر نفت احداث واحدهای پتروشیمی در نقاط مختلف کشور را زمینه ای برای توسعه و تقویت فرهنگ صنعتی شدن ایران دانسته و گفته بود: در طول سال های ۷۵ تا ۸۵ جهش نخست در صنعت پتروشیمی رخ داد و ارزش تولیدات پتروشیمی کشور از یک میلیارد دلار در سال به نزدیک ۲۰ میلیارد دلار و در جهش دوم به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP