سفیر ایتالیا: به همکاری مجدد با ایران تمایل داریم/همکاری ها آغاز خواهد شد

سفیر ایتالیا: به همکاری مجدد با ایران تمایل داریم/همکاری ها آغاز خواهد شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،لوکاجان سانتی سفیر ایتالیا در تهران گفت: ایتالیا در دنیای صنعتی و اقتصادی تمایل به آغاز دوباره همکاری با ایران دارد و اگر شرایط به ما این اجازه را بدهد، همکاری ها آغاز خواهد شد.

 

جان سانتی، شبانگاه شنبه در دیدار با استاندار کرمان در فرودگاه کرمان همچنین گفت: نتیجه انتخابات اخیر در ایران نگرش ما را تغییر داد و ایتالیا جزء نخستین کشورهایی بود که به دلیل اهمیت این تغییرات دو روز پس از برگزاری انتخابات معاون وزیر امور خارجه خود را به ایران فرستاد.

وی افزود: طی سه روز آینده وزرای امور خارجه ایران و ایتالیا در نیویورک ملاقات خواهند داشت و ایتالیا با توجه به دیدگاه مثبت خود نسبت به تغییرات در ایران امیدوار است فاز جدیدی از ارتباط ایران با ایتالیا و دنیای غرب و راه حلی برای برنامه هسته ای ایران ایجاد شود.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که در عمل ثابت کنیم فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است.

سفیر ایتالیا گفت: باید در برنامه هسته ای شفافیت ها و اعتماد سازی دو طرفه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: باید با گفت وگو، تفاهم در این زمینه ایجاد شود و ایتالیا از طریق صحبت با کشورهای 5+1 کمک می کند تا مشکلات فعالیت هسته ای ایران حل شود.

جان سانتی، بیان کرد: تغییرات دولت ها در ایران و ایتالیا جدید است و ما شرایط را در ابعاد مختلف با دقت بررسی می کنیم.

وی اظهار کرد: در ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر تمامی همکاری خود را انجام می دهیم و به این مساله توجه ویژه داریم.

سفیر ایتالیا در ایران افزود: چند سال پیش از کرمان، ماهان و بم بازدید کرده بودم و امروز نیز با بازدید دوباره از بم متوجه شدم کارهای بسیاری انجام شده است.

وی از میزبانی مسوولان و مردم کرمان قدردانی و برای استاندار و مردم کرمان آرزوی موفقیت کرد.

استاندار کرمان نیز در این دیدار، سلاح واقعی در دنیای کنونی را اخلاق، معنویت و صداقت خواند و گفت: سلاح هسته ای در دنیا ناکارآمد است.

اسماعیل نجار افزود: اینکه ایران به صورت شفاف می گوید به دنبال سلاح هسته ای نیست، از روی اعتقادات خود این مساله را بیان می کند.


وی ادامه داد: فعالیت هسته ای ما صلح آمیز است و هیچ کشوری نمی تواند حق مسلم مردم ایران را از آن بگیرد.

نجار، اظهار کرد: سفیر با تجربه و با سابقه ایتالیا در ایران می تواند در زمینه رفع تحریم ها علیه ایران و بیان صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران در دنیا تاثیرگذار باشد.


وی با اشاره به اینکه تهران و رم مشترکات بسیاری در زمینه های فرهنگی و معنوی و سایر ابعاد دارند، گفت: ایتالیا جایگاه معنوی و دینی مسیحیت در واتیکان و از سوی دیگر نیز ایران جایگاه معنوی ویژه ای در دنیا دارد.

استاندار کرمان، خاطرنشان کرد: همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر جایگاه ویژه ای است که در این رابطه قدردان هستیم.

وی افزود: انتظار ما از ایتالیا به عنوان کشوری تاریخی و با فرهنگ این است که مستقل بیندیشد و عمل کند.

نجار، ادامه داد: فضای جدید ایجاد شده در کشور می طلبد که همکاری های دو ملت ایران و ایتالیا بیشتر شود و ما نیز برای مردم و دولت ایتالیا آرزوی توفیق داریم.

وی با اشاره به ظرفیت های بسیار بالای استان کرمان در زمینه های گردشگری، اقتصادی، صنعتی و معدنی بیان کرد: از هر گونه سرمایه گذاری خارجی استقبال می کنیم و زمینه لازم برای این اقدام نیز فراهم است.

استاندار کرمان گفت: ایران در 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هیچ ملتی مشکل نداشته و همواره مسیحیت و اسلام به عنوان دو دین برادر به دنبال صلح، آرامش و رفاقت هستند.


۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP