با تصویب طرحهای جدید صندوق اوپک برای توسعه بین المللی : فرصت حضور شرکتهای فنی و مهندسی ایرانی در بازارهای بین المللی فراهم شد

با تصویب طرحهای جدید صندوق اوپک برای توسعه بین المللی : فرصت حضور شرکتهای فنی و مهندسی  ایرانی در بازارهای بین المللی  فراهم شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، هیات مدیره صندوق اوپک برای توسعه بین المللی در 144 امین جلسه که در وین-اطریش برگزار شد تعداد 7 فقره تسهیلات مالی به نفع طرحهای زیر بنایی و توسعه ای در کشورهای فقیر و کم درآمد و برخی کشورهای در حال توسعه تصویب نمود.

بر اساس این گزارش ، از این بین تعداد 2 فقره تسهیلات مصوب به میزان 9.36 میلیون دلار مربوط به وام تکمیلی جهت پوشش کسری منابع مالی طرحهایی در بخش حمل و نقل در کشورهای ساحل عاج و بروندی بود.


این گزارش می افزاید :  همچنین 5  فقره تسهیلات به نفع طرحهای زیربنایی جدید در کشورهای چین، دومینیکن، تانزانیا، اوگاندا و توگو با ارزش کل قریب به 588 میلیون دلار به تصویب رسید.


بر پایه  این گزارش ، طرحهای مزبور در حوزه های انرژی، بهداشت و درمان وآموزش تعریف شده اند و عملیات عمرانی و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات 3 فقره از آنها در کشورهای دومینیکن، اوگاندا و توگو به روش مناقصه بین‌المللی برگزار خواهد شد.


شایان ذکر است  با توجه به اینکه امکان شرکت در مناقصات طرحهای مصوب صندوق برای تمامی شرکتهای پیمانکاری از سراسر دنیا وجود دارد، فرصت مناسبی برای پیمانکاران و تامین کنندگان تجهیزات و ماشین آلات مجرب ایرانی بمنظور بررسی طرحهای متنوع زیربنایی در کشورهای مختلف و استفاده از آنها در قالب فرصتهای صادرات خدمات فنی و مهندسی مهیا است.


مضافا اینکه شرکتهای مهندسین مشاور ایرانی نیز می توانند برای ارائه خدمات مشاوره ای به دو طرح "نوسازی و توسعه بیمارستان عمومی" در اوگاندا و " توسعه شبکه توزیع برق مناطق روستایی" در کشور توگو با دیگر شرکتهای مهندسی مشاور رقابت نمایند.


گفتنی است گزارشات کامل ابعاد فنی، مالی، اجرایی، تدارکات و اجزاء 3 طرح موصوف که مناقصات آنها به روش نامحدود بین المللی در آینده برگزار خواهد شد  بهمراه گزارشات طرحهای مصوب قبلی هیات مدیره صندوق اوپک در پورتال سازمان سرمایه گذاری به نشانی www.OIETAI.ir/fa/opec/plan   قابل دسترسی است.


شایان ذکر است صندوق اوپک برای توسعه بین المللی از نهادهای مالی و توسعه ای بین المللی است که در سال 1976 میلادی توسط کشورهای عضو سازمان صادرکنندگان نفت (OPEC) با هدف کمک به پیشرفت و رشد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای فقیر و در حال توسعه از طریق اعطای تسهیلات مالی ترجیحی و کمکهای بلاعوض تاسیس شد.

۱ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP