جهانگیری: سطح همکاری های اقتصادی تهران-آنکارا گسترش می یابد

جهانگیری: سطح همکاری های اقتصادی تهران-آنکارا گسترش می یابد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،معاون اول رییس جمهوری، سطح روابط تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه را نسبت به ظرفیت های موجود پایین دانست و گفت: سطح همکاری های اقتصادی تهران-آنکارا گسترش می یابد.

«اسحاق جهانگیری» روز دوشنبه در دیدار «جمیل چیچک» رییس مجلس ترکیه با یادآوری اشتراکات فراوان دو کشور در عرصه های مختلف، افزود: مسوولان و مقامات ایرانی، اراده و عزم جدی برای توسعه و تعمیق سطح روابط با کشور دوست و همسایه ترکیه دارند.


وی یادآور شد: تهران و آنکارا می توانند در تمامی زمینه های اقتصادی ازجمله نفت ، گاز، برق، سرمایه گذاری مشترک، روابط اقتصادی خود را به سطوح بالاتری افزایش دهند.


معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجاری میان دو کشور اظهار داشت:‌ انتقال گاز ایران به اروپا از طریق ترکیه می تواند زمینه ساز افزایش همکاری ایرن و ترکیه شود.


جهانگیری خاطرنشان کرد: توسعه همکاری های بانکی میان این دوکشور همچنین می تواند موجب تسهیل نقل و انتقالات ارزی و گسترش همکاری های اقتصادی ایران و ترکیه شود.


 جهانگیری افزود: سفر جمیل چیچک به ایران می تواند سرفصل جدیدی در تحکیم روابط تجاری تهران-آنکارا به دنبال داشته باشد.


**آنکارا به دنبال گسترش سطح روابط تجاری با ایران است

جمیل چیچک رییس مجلس ترکیه نیز در این دیدار گفت: عزم راسخی برای توسعه روابط در مسوولان دو کشور وجود دارد.


وی سفر خود به جمهوری اسلامی ایران را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و افزود: در این سفر دیدارهای مفید و موثری با مقامات ایرانی داشته ام و امیدوارم زمینه گسترش روابط تجاری فراهم شود.


رییس مجلس ترکیه با بیان این که ایران و ترکیه دو کشور مهم و تاثیر گذار در منطقه هستند، روابط اقتصادی دو کشور را دارای اهمیت فراوانی دانست.


چیچک بر لزوم گسترش سطح این روابط متناسب با ظرفیت های موجود در ایران و ترکیه تاکید کرد.


وی یادآور شد که دولت ترکیه اراده محکمی برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران دارد.


رییس مجلس ترکیه ضمن تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق هرچه بیشتر مناسبات در تمامی زمینه ها، خواستار تعیین نمایندگان ویژه ازسوی دو کشور برای انجام هماهنگی های لازم برای گسترش مناسبات و روابط طرفین شد.

۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP