مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: درهای کیش به روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: درهای کیش به روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی باز است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر این که قابلیت ها و ظرفیت های این جزیره باید در عرصه بین المللی شناسانده شود، گفت: درهای این جزیره به روی همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی گشوده است.

مهندس علی اصغر مونسان که روز دوشنبه در سالن مرکز همایش های بین المللی کیش و در آیین معارفه خود به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش سخن می گفت، توسعه اقتصادی این جزیره را از جمله مهمترین برنامه های خود در دوره مدیریت بر این سازمان عنوان کرد.


رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر حمایت جانبه این سازمان از سرمایه گذاران گفت: دفتر امور سرمایه گذاران در حوزه مدیرعامل سازمان شکل می گیرد تا هر مشکلی در زمینه جذب سرمایه گذاری در این جزیره باشد به سرعت رفع شود.


مونسان بیان کرد: در محدوده قانون از هرگونه اقدامی برای کمک به جذب سرمایه گذاری در جزیره کیش استقبال و حمایت می کنیم و تلاش خواهیم کرد با تکریم سرمایه گذاران، زمینه جذب سرمایه گذاری بیشتر را فراهم آوریم.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در کیش به روی همه سرمایه گذاران باز است، شخصا در میدان و خیابان در دسترس هستم و هر گاه سرمایه گذاران خواستند پای صحبت آنها خواهم نشست.


مونسان افزود: مدیران سازمان منطقه آزاد کیش نیز باید همواره در دسترس باشند، در اتاق های آنها باید به روی سرمایه گذاران باز باشد و هیچ گاه نباید سرمایه گذار برگشتی و دلخور داشته باشیم.


وی در ادامه ایجاد مشاغل با فناوری سطح بالا را از دیگر محورهای کاری خود در منطقه آزاد کیش برشمرد و گفت: تلاش خواهد شد که با مدیریت مشارکتی در کنار سرمایه گذاران در جزیره باشیم و وضعیت برد- برد برای سرمایه گذار و منطقه ایجاد کنیم.


رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به محوریت گردشگری در طرح جامع توسعه این جزیره گفت: طرح های پرجاذبه تفریحی با اولویت طرح های جدید تفریحی و گردشگری حلال همزمان با ارتقای سطح خدمات هتل های کیش به استانداردهای بین المللی باید دنبال شود.


مونسان در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت شرکت هواپیمایی کیش زیر نظر منطقه آزاد را یادآوری و اظهار کرد: هزینه های رفت و آمد به این جزیره باید کاهش یابد و هواپیماهای نسل سوم وارد ناوگان هوایی این شرکت شود تا گردشگری توسعه و رونق بیشتری یابد، البته این بدان معنا هم نیست که نرخ بلیت های این شرکت پایین بیاید، چرا که این شرکت، شرکتی تجاری است و باید سود و زیان آن را در نظر گرفت.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین گفت که در دوره مدیریت خود ارتقای سطح درآمد ساکنان جزیره کیش را با اتخاذ سیاست های رونق گردشگری پیگیری خواهد کرد.


مونسان با بیان این که کیش باید به جهانیان شناسانده شود، بر ضروت اطلاع رسانی بین المللی ویژگی ها و توانمندی های این جزیره تاکید کرد و افزود: متاسفانه نتوانسته ایم کیش را به خوبی معرفی کنیم و حتی گردشگرانی که از دیگر نقاط کشور می آیند با ظرفیت های این جزیره به طور شایسته آشنا نیستند که این نقص باید برطرف شود.


این مقام ارشد سازمان منطقه آزاد کیش همچنین ظرفیت های این جزیره برای میزبانی همایش های بین المللی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: باید کیش به قطب منطقه ای در برگزاری همایش های بین المللی تبدیل شود و از سوی دیگر، با جذب دانشگاه های معتبر بین المللی، توریست آموزشی را رونق دهیم.


رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه از سرمایه گذاران دعوت کرد که در حوزه گردشگری سلامت در قالب تاسیس بیمارستان های فوق تخصصی در این جزیره سرمایه گذاری و در حوزه ورزش نیز کیش را به قطب اصلی اردوهای تیم های ملی در سطح کشور، منطقه ای و بین المللی تبدیل کنند.


مونسان در بخش دیگری از سخنان خود فلسفه شکل گیری مناطق آزاد کشور از جمله در زمینه کمک به توسعه سرزمین اصلی و کمک به جذب سرمایه و ارز به کشور را یادآوری و بر ضرورت تلاش در این مسیر تاکید کرد.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در توسعه زیرساخت های جزیره، طرح ها باید از نظر سرعت و کیفیت به شکل مطلوبی به بهره برداری برسند.


وی ادامه داد: در مقطع کنونی، اجرای طرح های نیمه تمام و متوقف در جزیره کیش را با سرعت دنبال خواهیم کرد و به این نکته توجه خواهیم داشت که این طرح ها با کیفیت خوبی به سرانجام برسد.


مونسان گفت: این طرح ها باید از نظر مواد و مصالح در کشور الگو باشد تا به یاری این الگو بتوان شیوه های سنتی ساخت و ساز در کشور را با بهره گیری از طرح های علمی و فناوری ها و مواد نوین و مدیریت پروژه های عمرانی تغییر داد.


وی افزود: از این پس، طرح های در حال اجرا در جزیره کیش روزشمار خواهند داشت تا از این طریق، همگان روند و سیر پیشرفت طرح ها را کنترل کنند تا سر موعد مقرر به اتمام برسد.


رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه بازنگری در طرح جامع کیش را به منظور حفظ زیبایی منظر شهری این جزیره ضروری خواند و گفت: نباید گذاشت که روزی فرابرسد که ساختمان های ناهمگون بدون کنترل و نظم مشخص در جزیره ساخته شوند.


مونسان با تاکید بر ضرورت گسترش تاسیسات زیربنایی و زیرساخت های جزیره کیش از جمله در حوزه انرژی به ویژه انرژی های نو، اتفاقات اخیر در زمینه برق جزیره را یادآوری کرد و افزود: روند تولید برق متناسب با اجرای پروژه ها توسعه نیافته و روندی کند داشته است.


وی با اشاره به بازدید امروز دوشنبه مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از نیروگاه برق جزیره کیش گفت: نبود برق در این جزیره معنا ندارد و با توجه به دستورات خوب آقای ترکان، باید به سرعت برنامه ریزی کرد تا مشکل برق برای همیشه حل شود و البته تامین آب شیرین جزیره نیز در برنامه کاری ما قرار دارد.


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درباره بازدید مشاور رییس جمهوری از بندرگاه کیش نیز گفت: آقای ترکان دستوراتی برای توسعه این بندرگاه صادر کردند و در این حوزه نیز فرصت خوبی برای حضور سرمایه گذاران وجود دارد.


وی در ادامه بر ضرورت ایجاد زیرساخت های مناسب در این جزیره برای دسترسی به بازارهای منطقه ای و جهانی تاکید کرد و گفت: باید با جذب سرمایه گذاری خارجی، نسبت به ایجاد تاسیسات نگهداری کالاهای فاسدشدنی اقدام و از این طریق برای کشور درآمد ارزی خوبی ایجاد کرد.


مونسان خطاب به مدیران و کارکنان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: باید با تغییر نگاه ها، از تصور دولتی بودن سازمان خارج شویم و در کنار بخش خصوصی باشیم و همراه با دولت که بسیار با شتاب در حال پیشبرد برنامه های خود برای اعتلای اقتصادی کشور است و در جزیره کیش، تدابیر لازم را به این منظور داشته باشیم.


آیین معارفه علی اصغر مونسان به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ظهر دوشنبه با حضور اکبر ترکان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سالن مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد.


در این آیین، احکام علی اصغر مونسان، مدیرعامل و رییس هیات مدیره و محسن مهر علیزاده و مسعود سلطانی فر دو عضو دیگر هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش تقدیم شد.


محمد معزالدین قائم مقام و محمدعلی نجفی مشاور ارشد دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه شماری از مسوولان جزیره کیش در این آیین حضور داشتند.


جزیره کیش با مساحتی حدود ۹۲ هزار کیلومتر مربع در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران در خلیج فارس واقع شده و به همراه سه جزیره هندورابی، فارور و فارورگان «منطقه آزاد کیش» را تشکیل می دهد.


هیات وزیران نخستین بار تیرماه ۱۳۶۸ جزیره کیش را به عنوان منطقه آزاد تجاری – صنعتی تعیین کرد.

http://img.irna.ir/1392/13920701/80828708/N80828708-4934955.jpg

http://img.irna.ir/1392/13920701/80828708/N80828708-4934953.jpg

۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP