استاندار خراسان رضوی: در حمایت سرمایه گذاران و تسهیل روند سرمایه گذاری از تمام سازوکارهای قانونی استفاده شود

استاندار خراسان رضوی: در حمایت سرمایه گذاران و تسهیل روند سرمایه گذاری از تمام سازوکارهای قانونی استفاده شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،استاندار خراسان رضوی بر تعامل دستگاه های اجرایی در استفاده از تمام ابزارها و سازوکارهای قانونی برای حمایت از سرمایه گذاران و تسهیل روند سرمایه گذاری در استان تاکید کرد.

 
محمد حسین فروزان مهر روز سه شنبه در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان با اشاره به رویکردهای اقتصادی دولت یازدهم از سرمایه گذاران به عنوان ظرفیتی ارزنده برای تحقق اهداف اقتصادی دولت یاد کرد.


وی گفت : این تعامل هم در این راستا باید محقق شود ضمن آنکه پرهیز از خود تحریمی و به حداقل رساندن مراحل اداری شرط لازم برای ایجاد تحول و جهش در روند توسعه اقتصادی استان است.


فروزان مهر با اشاره به ضرورت برنامه ریزی و تلاش در جهت افزایش جذب سرمایه به ویژه در حوزه سرمایه گذاری خارجی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تحول اقتصادی، اظهار داشت: حرکت جدی و جهش قابل توجه در این حوزه جز با پرهیز از خود تحریمی و کاهش مراحل اداری امکان پذیر نیست.


رییس ستاد سرمایه گذاری خراسان رضوی تاکید کرد: کارگروه های ذیل ستاد موظفند ظرف مدت یک هفته روند صدور مجوز از سوی دستگاه های اجرایی استان را احصا و به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری ارسال کنند تا نسبت به اصلاح فرآیندها و به حداقل رساندن زمان صدور مجوزها اقدام شود.


فروزان مهر حرکت بر مدار قانون، حاکمیت نگاه کارشناسی و رعایت اصول فنی و اجرایی را از جمله ملزومات اولیه برای اجرای مطلوب پروژه های سرمایه گذاری دانست و بیان کرد: نباید به بهانه بررسی های کارشناسانه، روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری کند و با تاخیر مواجه شود.


استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت نقش بخش خصوصی در فرآیند تصمیم گیری و تصمیم سازی های اقتصادی بر استفاده از نظرات کارشناسان این بخش در تدوین سند آمایش استان تاکید و اظهار کرد : هرگونه سرمایه گذاری باید بر اساس این سند و مبتنی بر ظرفیت های مناطق صورت پذیرد.


وی ظرفیت بخش تعاون و فعال سازی بیشتر تعاونی ها را از جمله راهکارهای توسعه اقتصادی استان برشمرد و بر ایجاد شهرک های صنعتی تخصصی متناسب با توانمندی های مناطق مختلف تاکید کرد.


در این جلسه مشکلات برخی سرمایه گذاران حوزه های گردشگری، صنعتی و معدنی با حضور مدیران دولتی و روسای تشکل های بخش خصوصی مورد بحث بررسی قرار گرفت و جهت رفع آن ها تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.


۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP